Bezinwazyjne uszczelnianie rur

W naszej firmie stawiamy na jakość i profesjonalizm w czasie wykonywania usług. Naszym założeniem podczas bezinwazyjnej renowacji kanałów  jest przeprowadzenie skutecznej naprawy rur kanalizacyjnych bez konieczności przeprowadzenia kosztownego remontu. Eliminujemy prace związane z wykopami  czy rozkuwaniem ścian podczas wymiany pionów kanalizacji sanitarnej czy deszczowej. Nie ingerujemy w konstrukcje budynku, jest to szczególna zaleta systemu powlekania rur w sytuacji kiedy instalacja została zaprojektowana w zewnętrznej elewacji budowli.

Wykonujemy bezinwazyjne uszczelnianie rur kanalizacyjnych – renowację rur
renowacja przewodów kanalizacyjnych

Wykonujemy renowacje pionów
i poziomów kanalizacyjnych w blokach, kamienicach, obiektach użyteczności publicznej

SKUTECZNIE METODY RENOWACJI RUR KANALIZACJI

Diagnozujemy problemy związane
z uszkodzonymi rurami

Wychodząc na przeciw naszym klientom wprowadziliśmy usługi renowacji przewodów kanalizacyjnych, czyli bezinwazyjnego uszczelniania rur. 

Naprawa kanalizacji potrafi być bardzo kłopotliwa, gdyż dostępność do przewodów wiąże się najczęściej z długim i kosztownym remontem.
Na szczęście obecnie dostępne są nowoczesne technologie, które pozwalają uniknąć prac ziemnych i wykuwania posadzki w celu demontażu rur kanalizacyjnych.  Nasza firma wykorzystuje innowacyjną metodę polegającą na położeniu od środka powłoki żywicy, dzięki której można szybko, skutecznie, bez brudu i hałasu przeprowadzić renowację kanalizacji.

Wykonujemy bezinwazyjne uszczelnianie rur kanalizacyjnych

Uszczelnianie rur kanalizacyjny metodą bezinwazyjną jest możliwe dzięki metodzie zwanej natryskiem polimerycznym. Jest to innowacyjna technika, która staję się coraz popularniejsza. Stosowana głównie w przypadkach, gdy przy eksploatacji odnawianego rurociągu występują problemy z nieszczelnością i wydostawaniem się wody do otoczenia.

Renowacja rur

Proces bezinwazyjnego uszczelniania rur, czyli renowacji rur składa się z kilku etapów. Przed naniesieniem żywicy przewód kanalizacyjny zostaje dokładnie wyczyszczony. Do tego celu używamy mechanicznych urządzeń z odpowiednimi akcesoriami czyszczącymi. Należą do nich:

 • zdzieraki,
 • łańcuchy,
 • papiery ścierne o różnym granulacie
 • akcesoria pomocnicze.

Każdy czyszczony przewód przed renowacją jest poddany płukaniu urządzeniem wysokociśnieniowym z dyszami ciśnieniowymi rotacyjnymi. Dzięki temu mamy pewność, że nałożona powłoka żywiczna będzie służyła przez długie lata. Cały proces przygotowawczy zakończony jest osuszaniem rury poprzez rękawy powietrzne umieszczane w otworze rewizyjnym instalacji. Ostatnią czynnością jest nałożenie warstwy żywicy za pomocą specjalistycznych obrotowych szczotek. Proces naprawy uszkodzonego rurociągu jest monitorowany, dzięki systemowi monitoringu umieszczonego obok przewodu rozprowadzającego żywicę. Maksymalna długość w jednym ciągu instalacji wynosi max 30 m. Dokonujemy renowacji rurociągów w zakresie średnic DN50 ÷ DN300. Metoda ta nie wymaga żadnej ingerencji w przyłącza, pozostają one całkowicie sprawne a miejsce włączenia przyłącza w rurociąg doszczelnione. Po dokonaniu natrysku, po upływie zaledwie 10 godzin można eksportować instalację.

nieszczelna kanalizacja w domu

Zalety metod bezinwazyjnego uszczelniania rurociągów

 • Naprawa uszkodzonej rury
 • Brak robót budowlanych, wykopów, kucia
 • Szybki czas naprawy
 • Brak jakichkolwiek pozwoleń urzędowych
 • Uszczelnienie sieci
 • Bardzo wysoka żywotność 

Renowacja przewodów kanalizacji

Przewody kanalizacji po upływie kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat użytkowania wymagają renowacji i ponownego uszczelnienia, aby nie występował niekontrolowany wyciek nieczystości. 

Do renowacji przewodów kanalizacyjnych stosujemy metodę powlekania szczotkowego Picote Brush Coating™ System. Metoda ta może być stosowana do przewodów w zakresie średnic od DN32 do DN300. Technologia powlekania polega na szczotkowym nałożeniu na powierzchnię rury dwuskładnikowej żywicy epoksydowej, zapewniającej przedłużenie żywotności rury o wiele lat. 

Takie działanie zapewni skuteczność renowacji na przyszłość i będzie stanowiło profilaktyk rozszczelnienia się instalacji. 

Bezwykopowa naprawa kanalizacji
Renowacja kanalizacji

Bezwykopowa naprawa kanalizacji - powlekanie rur żywicą

Nałożona powłoka epoksydowa (żywiczna) zapewnia odporną na korozję, wilgoć i ścieranie powierzchni wnętrza rury. W jednej rurze można położyć kilka warstw powłoki. Dzięki naszej metodzie można powlekać wszystko, począwszy od małych powierzchni, po całe systemy kanalizacyjne np. w blokach mieszkalnych lub budynkach biurowych, co pozwala niejednokrotnie uniknąć kosztownych robót ziemnych oraz wykuwania instalacji ze ścian. Nasze dwukolorowe żywice epoksydowe dawkowane poprzez Smart Mixer ze specjalnych kartuszy z powodzeniem pokrywają rury żeliwne, betonowe, kamionkowe oraz wykonane z PCV.

Renowacja pionów kanalizacyjnych – bez kucia, bez remontu

Nasza technika natryskowa rur kanalizacyjnych jest bezkonkurencyjna w stosunku do tradycyjnych metod wymiany pionów w blokach, administracjach, wszędzie tam gdzie po upływie lat kanalizacja zaczyna przysparzać duże problemy eksploatacyjne. Jeśli nie ma potrzeby przeprojektowania  przebiegu rurociągów kanalizacyjnych, nie ma żadnych argumentów  za tradycyjną wymianą pionów. Wykonując renowacje pionów eliminujemy koszty związane z   remontem, kucie i niszczeniem łazienek. Decydującą role odgrywa również czas przywrócenia pionu do pełnej pracy. średni czas wykonania prac zamyka się w 12 godzinach.

renowacja - pionów- kanalizacyjnych

Renowacja rur kanalizacyjnych metodą szczotkową Picote Brush Coating™ System

Nasza firma zajmuje się renowacją rur kanalizacyjnych metodą szczotkową Picote Brush Coating™ System. Na filmie poniżej mogą Państwo zapoznać się z techniką, której używamy w realizacji codziennych zleceń. Pracujemy na terenie całej Polski.

Bezinwazyjne uszczelnianie rur - metody i techniki uzupełniające

Próby szczelności instalacji kanalizacyjnych wykonujemy zgodnie z obowiązującymi normami. wystawiamy dokumentację z badania szczelności przewodów kanalizacyjnych.

Ocena stanu technicznego kanalizacji

Ocenę stanu technicznego przewodów odpływowych wykonujemy w dużym zakresie średnic.  Nasze urządzenia są przystosowane do sprawdzania kanalizacji w zakresie od 30 do 400 mm.

czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji wykonujemy urządzeniami mechanicznymi o zróżnicowanych przewodach  czyszczących. Siłę spirali i akcesoria czyszczące dobieramy do stanu zanieczyszczonej kanalizacji.

Co to są żywice powlekające?

Żywice epoksydowe Picote, zawierające 100% substancji stałych, zostały opracowane do właściwego współdziałania z systemem powlekania metodą szczotkową (Picote Brush Coating™).

Certyfikaty i dopuszczenia do użytkowania, jakie posiadają wykorzystywane przez nas żywice epoksydowe to:

 • ASTM, NSF/61-5,
 • dopuszczenie WRc.

Czego używamy do uszczelniania rur w sposób bezinwazyjny?

Do uszczelniania rur używamy produktów marki Picote. Jest kilka rodzajów mas uszczelniających:

 1. Dwukolorowa żywica powlekająca – stosowana jest do uszczelniania rur wykonanych z PCV, betonu, kamionki, żeliwa, włókna szklanego oraz przewodów elastycznych. Ponieważ żywica jest w dwóch różniących się od siebie kolorach, w prosty sposób pozwala to na zaobserwowanie kolejnych warstw, jakie już zostały nałożone na miejsce poddawane uszczelnieniu. Dzięki temu unikamy możliwości nałożenia zbyt cienkiej lub zbyt grubej warstwy uszczelnienia przewodu. 
 2.  Dwukolorowa żywica szybkoschnąca – charakteryzuje się zaletami dwukolorowej żywicy, ale ponadto posiada cechę szybkiego zasychania, dzięki specjalnym dodatkom w jej składzie. Ma zastosowanie w renowacji rur osłabionych oraz uszkodzonych, które są wykonane z betonu, PCV, kamionki, włókna szklanego, żeliwa, a także do uszczelniania przewodów elastycznych z tworzyw sztucznych. Dwa kolory żywicy pozwalają na rozróżnienie kolejnych warstw uszczelnienia.
 3. Mastyka epoksydowa – używana jest w procesie uszczelniania zarówno nowych, jak i istniejących rur oraz innych elementów infrastruktury, np. studzienek, podłoży stalowych, przejść podłogi i ścian, pęknięć na podłodze i na ścianach, sklepień oraz szamb. Jej główną cechą jest bardzo duża przyczepność. Pracuje z niemal każdym podłożem. Jest prosta w obróbce i bardzo szybko wysycha, dzięki czemu skraca się czas jej nakładania. 
 4. Piana poliuretanowa typu Smart Fill – specjalnie opracowana pianka, która jest wstrzykiwana pod ciśnieniem w miejsca, gdzie rury posiadają ubytki. Z powodzeniem wzmocni rurę, a nawet wypełni ją tak, że nawet zastąpi jej dno. Jest wytrzymała. Można ją powlekać żywicami w celu większego uszczelnienia przewodu.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Picote.

Jak Powlekamy ? Przekonaj się sam!

Punktowa naprawa kanalizacji - "Pakery"

Wykonujemy również tzw. krótkie Pakery

Pakery to korki naprawcze, wykorzystywane do naprawy krótkich odcinków rur kanalizacyjnych. Ich długość  mieści się w zakresie od 05m-do 1.5m. Zakres średnic w jaki jesteśmy uszczelnić byki w rurze mieści się w zakresie od 70 mm – 800 mm. Nieodzowonym jego elementem dodatkowym jest żywice i mata z włókna. 

Renowacja rur w całej Polsce

Poznaj nas bliżej!

uszczelnianie kanalizacji

bezinwazyjna naprawa rur kanalizacji

naprawa bezwykopowa rur

bezwykopowe naprawy punktowe rurociągó

renowacja kanalizacji

renowacja pionów kanalizacji

naprawy rur od wewnątrz

renowacja kanałów

naprawa rur bez kucia

renowacja rur żeliwnych

Wszelkie działania związane z powlekaniem rur wykonujemy na terenie calej Polski, jeśli macie pytania odnośnie wyceny usługi renowacji zapraszamy do kontaktu.

Naprawa rur kanalizacyjnych - obszar działania

Renowacja rur  to nie tylko nasza praca, ale i pasja, dlatego staramy się pomóc wszystkim, którzy potrzebują wsparcia w usunięciu nieszczelności na terenie całego kraju. Działamy w obrębie całej Polski w miastach, takich jak Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Płock, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz. Zapraszamy do kontaktu.

powlekanie rur kanalizacji Lodz

Bezinwazyjne uszczelnianie rur kanalizacyjnych

Aby mieć pewność właściwie wykonanych prac uszczelniania rur kanalizacyjnych, należy zlecić takie prace doświadczonym i zawodowo związanym z instalacjami sanitarnymi osobom. Takimi osobami jesteśmy my – Świat Instalacji – zapraszamy do kontaktu.