• Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

  NOWINKI Z BRANŻY INSTALATORSKIEJ

  NOWINKI Z BRANŻY INSTALATORSKIEJ 1024 512 Lokalizacja Wycieków Wodnych - Świat Instalacji

  Zaczerpnięte z internetu.

  Spacerując sobie na przykład po biurze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś zajęty myśleniem o rzeczach, które należy wykonać lub planowaniem dnia. Jedną z rzeczy, o których prawdopodobnie nie myślisz, jest twoja instalacja hydrauliczna (przynajmniej nie przez większość czasu).

  Aby pomóc spojrzeć na znaczenie historyczne i hydrauliczne w perspektywie, oto lista ulubionych faktów hydraulicznych, które z mogą przypadną Ci do gustu.

  1. Powszechnie wiadomo, że śpimy średnio 33% naszego życia, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile czasu spędzasz w toalecie? To mało znany fakt, że spędzamy prawie 3 lata w toalecie w ciągu jednego życia!
  2. Uważamy hydraulikę wewnętrzną za coś oczywistego od czasu jej pomyślnego odrodzenia w 1829 roku, kiedy Boston Tremont Hotel był pierwszym hotelem w USA, który zaoferował taką rozrywkę. Jednak według archeologów dowody na to, że instalacje wewnętrzne są datowane na 2500 pne w pałacach starożytnego Egiptu.
  3. Egipcjanie użyli również jednego z najpopularniejszych materiałów, z których korzystamy dzisiaj do ich instalacji wodociągowej – miedzianych rur.
  4. Łazienki miały wiele różnych nazw w różnych kulturach w całej historii. Egipcjanie nazywali go „domem grozy”, Rzymianami „niezbędnikiem”, Francuzami „śmierdzącym domem” a Rzymianie „niezbędnikiem”.
  5. Albert Einstein podobno powiedział, że byłby hydraulikiem, gdyby mógł to zrobić od nowa. (Na szczęście dla nas nigdy nie wymyślił, jak cofnąć czas). Na cześć jego aspiracji hydraulicznych Związek Hydraulików i Parowców w Waszyngtonie podarował mu zestaw pozłacanych narzędzi hydraulików po tym, jak został członkiem honorowym związku.
  6. W 1775 r. Alexander Cummings wydał pierwszy patent na spłukiwaną toaletę.
  7. Sir John Harrington zbudował toaletę do spłukiwania dla swojej matki chrzestnej, królowej Elżbiety w 1596 roku, dzięki czemu „John” stał się popularnym przezwiskiem w USA
  8. W 1963 r. W USA zainstalowano wystarczającą liczbę rur miedzianych, aby okrążyć glob 200 razy. Okazuje się, że ma około 5,3 miliona mil długości, czyli ponad 28 miliardów stóp!
  9. Amerykanie zużywają prawie 40% wody z gospodarstwa domowego każdego roku, po prostu spłukując toaletę.
  10. Możesz zaoszczędzić prawie 18 000 galonów wody rocznie, instalując toaletę o niskim przepływie.
  11. Ponad 9000 galonów wody marnuje się w przeciętnym domu w USA, po prostu uruchamiając kran kran, czekając, aż woda się rozgrzeje.
  12. Podczas marnowania 9 000 galonów marnujesz także do 15% swoich rocznych kosztów ogrzewania!