• Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

  Wykrywanie Nieszczelności Centralnego Ogrzewania

  Wykrywanie Nieszczelności Centralnego Ogrzewania 1024 512 Lokalizacja Wycieków Wodnych - Świat Instalacji

  Jak znaleźć wyciek na instalacji centralnego ogrzewania.

  wyciek  centralnego ogrzewania bardzo często ujawnia się dopiero w momecie kiedy rozpoczynamy sezon grzewczy. Odpalamy urządzenie a tu klops. Niskie cisnienie u układzie centalnego ogrzewania nie pozwala nam z korzystania tego dobrodziejstwa. Powyższy przypadek dotyczy układów najczęściej w układzie zamkniętym, gdzie urządzenie grzewcze obligatoryjnie zabezpieczone jest czujnikami niskiego poziomu wody. Gorzej  ma się sprawa w przypadku układów otwartych z kotłami stałopanymi. Kotły te najczęściej nie mają zabezpieczeń przed niskim stanem wody w układzi co w efekcie przynosi brak wiedzy na temat wycieku z centralnego. Jedynym rozwiązaniem jest dopuszczenie wody i obserwacja kiedy rur przelewową woda zacznie się przelewać.

  Wracając do zagadnienia jak zlokalizować wyciek na instalacji centalnego ogrzewania? Pamiętajcie Państwo o kontroli ciśnienia w zładzie wody instalacji. jest to pierwszy objaw uszkodzenia instalacji. często dochodzi do częstego zapowietrzania się instalacji poprzez ubytki wody spowodowane wyciekiem na jakiejś nitce instalacji. Plama w narożniku, łuszcząca się farba, zapach stechlizny w domu, to wszystko to pierwsze znaki że coś znazą instalacją jest nie tak.

  My jako firma poszukująca wycieki z instalacjiczy to ogrzewania podłogowego czy instalacji zasilającej grzejniki, wykorzytujemy przede wszystkim wiedzę oraz profesjonalne urządzenia lokalizacyjne. Kamery termowizyjnej, lokalizatory wodorowe, trasery tras rurociągów, lokalizatory akutyczne. Usługi odnajdywania wycieków świadczymy na terenie woj. łodzkiego i jego obrzeży.