Czym jest polimeryzacja rur?

Polimeryzacja rur kanalizacyjnych, technika napraw instalacji kanalizacyjnych, wentylacyjnych i wodociągowych.

Na czym polega polimeryzacja rur kanalizacji?

Nie ulega wątpliwości, że problemy z nieszczelną kanalizacją przysparzają wiele problemów lokatorom . Najczęstszą przyczyną cieknących rur kanalizacyjnych jest brak konserwacji w postaci czyszczenia mechanicznego i ciśnieniowego. 

Rozwiązaniem problemu z nieszczelnymi odpływami instalacyjnymi jest wykonanie tzw. polimeryzacji rur od środka polimerem ELASTOFLACE. Jest to metoda nanoszenia masy polimerowej na wewnętrzne ścianki rur która tworzy nową powłokę na starej wyeksploatowanej ściance starego systemu. 

Gdzie jeszcze wykorzystamy metodę renowacji rur od środka, bez kucia?
Kiedy warto wykonać renowację kanalizacji?

Kiedy warto wykonać polimeryzację kanalizacji?

Wykonanie polimeryzacja rur kanalizacyjnych jest wskazane w kilku przypadkach. Przede wszystkim powodem położenia powłoki polimerowej jest ustalenie nieszczelności odpływu w celu wskazania miejsca, gdzie wypływają ścieki z instalacji . Jako że nieszczelności to nie tylko dziury i rozsunięcia, proponujemy wykonać renowacje na całym odcinku – od wywiewki aż po czyszczak w piwnicy.

Czy do polimeryzacji rur kanalizacyjnych wymagane jest zezwolenie budowlane?

Technologia stosowania systemu ELASTOFLACE  nie jest w rozumieniu prawa budowlanego budową, modernizacją ani remontem instalacji gazowej. Doszczelnianie polimerem jest elementem bieżącej konserwacji instalacji – zapewnia jej szczelność bez zmiany tras przewodów oraz rozwiązań technicznych instalacji kanalizacyjnej. Tak więc prace związane z regeneracją rur kanalizacyjnych  mogą być wykonywane bez jakichkolwiek pozwoleń. Czas wykonywania doszczelnienia instalacji kanalizacyjnej nie przekracza zazwyczaj 2 dni roboczych. 

Na czym polega renowacja pionu kanalizacyjnego?

Ile kosztuje usługa polimeryzacji instalacji kanalizacyjnych?

Nie ma jednej i stałej ceny, jaką zapłacimy za polimeryzacje   i naprawę kanalizacji. Wiele zależy od zakresu wykonywanych prac, liczy się także specjalistyczny sprzęt , który wykorzystujemy w czasie pracy. Co więcej, konieczne może być zastosowanie usług dodatkowych, na przykład czyszczenie kanalizacji lub przepychanie rur. Stąd zawsze jest to usługa wyceniana indywidualnie.

 

Polimeryzacja rur kanalizacyjnych

Aby mieć pewność właściwie wykonanych prac przy regeneracji i naprawach bezwykopowych , należy zlecić takie prace doświadczonym i zawodowo związanym z instalacjami sanitarnymi osobom. Takimi osobami jesteśmy my – Świat Instalacji – zapraszamy do kontaktu.

Czytaj także:

Blog

lokalizacja wycieków Łódź

Lokalizacja wycieku wody z instalacji -miasto Łódź Lokalizacja wycieku Łódź Nasze zadanie polegało na zlokalizowaniu i naprawie przyczyny podciągania wilgoci na ścianie. Uszkodzeniu uległa instalacja

wykrywanie nieszczelności instalacji - Świat Instalacji
Realizacje

Nieszczelność instalacji

Nieszczelne instalacje najczęściej występują w okresach kiedy dochodzi do rozruchu instalacji centralnego ogrzewania Na czym polega wykrywanie nieszczelności instalacji? Naszym zadaniem, jako firmy specjalizującej się