• Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

  Lokalizacja Nieszczelnych Instalacji Centralnego Ogrzewania.

  Lokalizacja Nieszczelnych Instalacji Centralnego Ogrzewania. 1000 500 Lokalizacja Wycieków Wodnych - Świat Instalacji

  Jak zlokalizować wyciek wody z instalacji.

  Wycieki z instalacji wodnych.

  W budownictwie  wykrycie wycieków wody  jest trudnym wyzwaniem dla niejednej osoby. Przeważnie o problemie właściciel domu dowiaduje się wtedy, gdy zostaną zauważone pierwsze objawy w postaci plamy na suficie czy odpadających listew przypodłogowych. Najczęściej jednak pierwsze oznaki występują w postaci zwiększonego rachunku za wodę.

   

   Na co zwrócić szczególną uwagę?

  Wyciek w instalacji to raczej nic dobrego. To nie tylko ryzyko niszczenia budynku, ale również spory koszty w ewentualnej reperacji szkody, dlatego szybkie podjęcie naprawy jest  bardzo ważne.

  Objawy wycieków z instalacji.

  Wycieki najłatwiej lokalizuje się w instalacjach gdzie obieg wody utrzymywany  jest w układzie zamkniętym. Dotyczy to głównie centralnego ogrzewania systemu zamkniętego. Układy otwarte musimy na czas badania zamykać układ  w celu wyeliminowania błędów pomiarowych urządzeń do lokalizacji wycieków. Najczęściej pojawiające się objawy to:

  • Spadek ciśnienia wody w instalacji.
  • Ubytek wody widoczny na manometrze.
  • odparzenia powłok malarskich przy podłodze.
  • Mokre ściany.
  • Zacieki widoczne na suficie.
  • Podnoszenie się paneli
  • Nieprzyjemny zapach stęchlizny.

  Dokładnie zlokalizowanie wycieku.

  Obecnie do wykrywania przecieków stosuje się zaawansowany sprzęt pomiarowy, który pozwala na precyzyjne wykrywanie przecieków. Do podstawowych narzędzi wykorzystywanych do lokalizacji wycieków można wymienić takie urządzenia jak  kamery termowizyjne, inspekcyjne kamerami endoskopowymi, gaz znacznikowy czy geofon tak zwana akustyka. Podstawową metodą w walce z przeciekiem instalacji wodnej jest wykorzystanie termografii, czyli techniki podczerwieni, która sprawdza się przy instalacjach grzewczych i ogrzewania podłogowego oraz instalacjach ciepłej wody. Obrazuje ona miejsca cieplejsze  warstwy materiału budowlanego w którym dana instalacja się znajduje. Na tej podstawie można określić miejsce wycieku. Równie powszechne są metody elektroakustyczne lub akustyczne, które bazują na falach dźwiękowych. Odpowiednia metoda dobierana jest na miejscu przez naszych specjalistów zależnie od rodzaju instalacji, w której nastąpił wyciek, a także jej lokalizacji i stanu technicznego