• Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

  lokalizacja wycieku wodociągu

  Lokalizacja Przecieków Układów Ciśnieniowych

  Lokalizacja Przecieków Układów Ciśnieniowych 1024 512 Lokalizacja Wycieków Wodnych - Świat Instalacji

  Lokalizacja Przecieków Instalacji Łódź

  Przecieki wodne mogą pojawiać się w różnych układach instalacji zarówno ciśnieniowych jak i grawitacyjnych. Jak pokazują nasze statystyki, najczęściej wyciek pojawia się tam gdzie naprężenia i kompensacja odcinków robi swoje czyli w układach ciśnieniowych. Dzisiejsza technika w połączeniu z  nowoczesnymi metodami lokalizacji pozwala nam na precyzyjne wskazania miejsc wycieku.
  lokalizacja wycieku wodociągu
  próby szczelności wodociągu

  Przez długi czas zlokalizowane prawidłowego miejsca powstania wycieku instalacji stanowiło bardzo duży problem i wyzwanie dla hydraulika. Nieszczelności mogą dawać objawy różnych typów w zależności od tego, jakich instalacji dotyczą. Ponadto, mogą być one związane z brakiem właściwej szczelności balkonów, tarasów czy dachów. Najczęściej jednak wycieki dotyczą instalacji wodnych, w tym instalacji grzewczych.

  Główne objawy wycieków z instalacji wodnych ciśnieniowych to:

  • zawilgocenia widoczne na ścianach budynków
  • uszkodzenia powłok malarskich obserwowane najczęściej przy podłogach
  • ubytki jako spadek ciśnienia wody w instalacji widoczne na manometrze pieca

  Nowoczesne technologie budowlane bazują na konstrukcji warstwowej podłogi, co powoduje, że lokalizacja wycieku jest także dość skomplikowana, gdyż nie można dostać się łatwo do poszczególnych elementów instalacji. Ponadto, wyciek może być niewielki, dlatego też może być on możliwy do wykrycia dopiero po dłuższym czasie.

  Co robimy i jak….

  Pierwszą czynnością, którą wykonujemy to próby ciśnieniowej instalacji, aby stwierdzić wielkość wycieku, a także wskazać, czy w instalacji nastąpiła nieszczelność. Próby szczelności przeprowadza się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i czynnika który może nam wskazać wyciek.

  Jeżeli badania wskazują, że doszło do wycieku, kolejnym etapem jest jego lokalizacja. W tym celu stosuje się różne metody zależne od rodzaju instalacji. Najczęściej są to kamery termowizyjne, które głównie sprawdzają się w przypadku wycieków wody ciepłej, geofony – czułe mikrofony, które wskazują na miejsce szumów czy wibracji wywołane przez wyciek, a także gaz znacznikowy, który zawiera wodór i pojawia się nad miejscem wycieku.

  Jeśli myślicie Państwo że wasza instalacja wykazuje jakieś objawy świadczące o nieszczelności , zapraszamy do kontaktu.

  Telefon kontaktowy E-mail