• Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

  lokalizacja wycieku sieci wodociągowej

  Nowoczesne technologie wykrywania nieszczelności. – Artykuł EXPRESS ILUSTROWANY

  Nowoczesne technologie wykrywania nieszczelności. – Artykuł EXPRESS ILUSTROWANY 1024 768 Lokalizacja Wycieków Wodnych - Świat Instalacji

  Nowoczesne technologie wykrywania nieszczelności instalacji wodociągowych, grzewczych, kanalizacji, dachów płaskich.

  wykrywanie nieszczelności

  wykrywanie nieszczelności

  Rozwój technologii w branży poszukiwania wycieków w Polsce stale rośnie. Dostępne są nowe, coraz to doskonalsze urządzenia pomiarowe, które znacząco wpływają na jakość usług związanych z poszukiwaniem nieszczelności instalacji.

  Standardem stało się, że instalacje grzewcze i sanitarne prowadzone są wewnątrz ścian i pod posadzkami ze względów na estetykę. Jednak coraz częściej sprawiają niemałe kłopoty –zaczynają przeciekać, dochodzi do rozszczelnienia połączeń lub niestety pęknięcia którejś z rur. Co gorsza klient zanim zorientuje się, że nastąpiła awaria żyje w nieświadomości , że woda zaczyna wyrządzać poważne szkody. Wycieku w pierwszej fazie nie widać i nie daje wyraźnych objawów na której instalacji dzieje się coś niedobrego. Nie jest bowiem łatwe, zaobserwowanie czegoś czego nie widzimy i nie słyszymy. Notorycznie spotykamy się z sytuacjami gdzie nie istnieje dokumentacja powykonawcza instalacji, a jeżeli już jest to nie zgadza się ze stanem faktycznym.

  Właśnie dlatego idąc naprzeciw postępu technologii i wraz ze zdobytymi umiejętnościami zajęliśmy się takimi skomplikowanymi przypadkami. Przez kilka lat testowaliśmy różne technologie i sprzęty liderów na rynku bezinwazyjnej lokalizacji wycieków. Dziś wiemy, które urządzenia sprawdzają się w polskich warunkach, a które się nie sprawdzają. Pragniemy podkreślić, że precyzja , praktyka i doświadczenie ma tu kluczowe znaczenie. Śmiało możemy stwierdzić, że lokalizacja wycieków to nasza pasja połączona z pracą.

  Które z instalacji wodnych najczęściej lokalizujemy?

  Najczęstsze awarie to uszkodzenia sieci wodociągowych i przeciwpożarowych, instalacje grzewcze. W następnej kolejności lokalizujemy wycieki znajdujące się na instalacji wody ciepłej i zimnej w posadzce. Najrzadziej zdarzają się wycieki i rozszczelnienia na przewodach kanalizacji.

  Jakie są przyczyny wycieków na instalacjach wodnych?

  – niewłaściwe wykonanie połączeń rurowych, kielichowych, zgrzewanych, lutowanych, skręcanych
  – nadmierne ciśnienie panującego w sieci wodociągowej
  – zbyt gwałtowne zmiany ciśnienia
  – niewłaściwe zabezpieczenia antykorozyjne rurociągów
  – przemarzania gruntu w miejscach posadowienia przewodów
  – obciążenia przenoszone przez grunt
  – prądy błądzące, przepięcia elektryczne, uszkodzenia przewodów – galwanizacja materiału

  Zapraszamy do przeczytania całego artykułu w Expresie Ilustrowanym

  :Express Ilustrowany

  https://expressilustrowany.pl/nowoczesne-technologie-wykrywania-nieszczelnosci-instalacji-wodociagowych-grzewczych-kanalizacji-dachow-plaskich/ar/c9-14649805