Wykrywanie przecieków
w sieciach wodociągowych
Wykrywamy nieszczelności
sieci i przyłączy wodociągowych
w całym kraju

Wykrywanie przecieków rurociągów sieci wodociągowych

Nasza firma „Świat Instalacji” świadczy usługi lokalizacji wszelkich przecieków wody. Wykrywamy nieszczelności instalacji wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, także nieszczelności sieci wodociągowych.  

Szybkie i sprawne wykrycie przecieku w sieci wodociągowej pozwoli na maksymalne skrócenie czasu naprawy usterki, przez co czas, kiedy sieć nie funkcjonuje w 100% także ulegnie skróceniu. Przyczyną przecieku na sieci wodociągowej może się okazać pęknięcie rury (rozszczelnienie instalacji), a nawet poważna usterka mechanicznych części wodociągu. 

W naszej codziennej pracy posługujemy się kilkoma metodami wykrywania przecieków w sieciach wodociągowych. Nasi pracownicy – operatorzy urządzeń pomiarowych – posiadają bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Działamy z najwyższą starannością.

Realizujemy zlecenia z całej Polski. Jeśli podejrzewasz jakikolwiek wyciek z sieci wodociągowej, zgłoś się do nas – pomożemy!

Metody lokalizacji przecieku w sieciach wodociągowych​

W naszej pracy polegamy na kilku metodach wykrywania przecieków:

  • metoda termowizyjna – z użyciem kamery termowizyjnej, która pokaże zmiany w temperaturze wody w instalacji. W przypadku nieszczelności woda będzie miała inna temperaturę w miejscu wycieku.
  • metoda elektroakustyczna – polega na wykorzystaniu odgłosu wycieku w celu ustalenia jego lokalizacji. Wyciekająca z sieci wodociągowej woda wydaje specyficzny szum.
  • metoda gazu znacznikowego – z wykorzystaniem gazu obojętnego (składającego się w 95% z azotu i w 5% z wodoru), który wtłacza się do rurociągu.  W przypadku występowania jakichkolwiek nieszczelności, gaz ten wydostaje się nimi wraz z wodą i unosi do góry, przenikając przez kolejne warstwy ziemi i utwardzone powierzchnie. Może być wykryty specjalnie do tego przeznaczonymi czujnikami wodoru.

Lokalizacja wycieku z sieci wodociągowej – jak znaleźć przeciek?​

W przypadku awarii sieci wodociągowej bardzo ważnym aspektem jest czas reakcji. Sieć wodociągowa zasila w wodę wielu odbiorców i jakakolwiek nieszczelność, czyli niekontrolowany wyciek wody z rurociągu, może spowodować brak zasilania w wodę dla wielu mieszkańców, urzędów i innych instytucji. Aby maksymalnie skrócić czas naprawy awarii, należy szybko przystąpić do lokalizowania przecieków. Nasza firma posiada telefony alarmowe, pod które można zadzwonić w każdej chwili i skorzystać z naszych usług. Wiemy, że czas odgrywa istotną rolę w przypadku napraw sieci wodociągowych, dlatego jesteśmy dobrze przygotowani, aby szybko reagować.

Przystępując do procesu wykrywania przecieków sieci wodociągowych, nasi pracownicy zaczynają od wyboru metody pomiaru. Należy dobrać metodę pomiaru tak, aby nie zakłócić tego pomiaru i aby można go było wykonać możliwie jak najsprawniej. Czasami dla sprawdzenia wykonuje się pomiar kilkoma metodami, aby jeszcze bardziej szczegółowo określić miejsce występowania przecieku. Następnie specjaliści mogą przystąpić do naprawy nieszczelności.

Świat Instalacji
wykrywanie przecieków w sieci wodociągowej

Wykrywanie przecieków w sieciach wodociągowych
z firmą Świat Instalacji​

Jako Świat Instalacji działamy na rynku od kilku lat. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie lokalizacji przecieków. Posługujemy się profesjonalnym sprzętem, który jest obsługiwany przez doświadczonych pracowników.

Co oferuje Świat Instalacji?

  • Sprawne i precyzyjne wykrywania wycieków wody (zarówno w przypadku badania szczelności poszycia dachowego, jak i badania szczelności instalacji i sieci wodociągowych).
  • Skuteczne usuwanie usterek i awarii sieci wodociągowych.
  • Kompleksowe podejście do osuszania domu, mieszkania, firmy, budynku.
  • Prowadzimy usługi odgrzybiania i ozonowania.

Lokalizacja wycieków sieci wodociagowych - cena

Ponieważ zakres oferowanych przez nas usług jest szeroki i dopiero po wstępnym zapoznaniu się z problemem przecieku możemy podjąć decyzją dotyczącą użycia konkretnej metody, naszą pracę dla Klienta wyceniamy za każdym razem indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – doradzimy i wstępnie ocenimy skalę problemu przecieku z sieci wodociągowej w Twoim mieście.

Lokalizacja przecieków wody na sieciach i przyłączach sanitarnych

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zlokalizują nieszczelność i ją naprawią, zapraszamy do kontaktu. 

dlaczego My

Nasze atuty

Obsługa
biurowa

Zapraszamy do naszego biura, gdzie załatwimy wszystkie formalności

Techniczna
kadra

Obsługują Państwa technicy z odpowiednim przygotowaniem – wykształceniem technicznym i kilkuletnim doświadczeniem.

Wysokiej półki urządzenia

Pracujemy na sprzęcie wiodących światowych producentów.

Gwarancja

Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na naprawę oraz od 24 do 60 miesięcy gwarancji w przypadku nowych instalacji.

Ubezpieczenie OC

Posiadamy polisę ubezpieczeniową od prowadzonej działalności.