Wykonujemy wykrywanie infrastruktury podziemnej georadarem w specjalności sieci wodociągowe, ciepłownicze, kanalizacyjne. Działamy na terenie całej Polski.
Zajmujemy się mapowaniem i namierzaniem instalacji w ziemi wykorzystując technikę bezinwazyjnego obrazowania.
Badania georadarowe
Jesteśmy sprawdzoną firmą posiadającą duże doświadczenie w branży sanitarnej. Zajmujemy się profesjonalnym wykrywaniem infrastruktury podziemnej georadarem.
Pomagamy w:
● Badaniu sieci wodociągowych, ciepłowniczych i kanalizacyjnych,
● Mapowaniu i namierzaniu instalacji ukrytych w ziemi i budownictwie, wykorzystując
technikę bezinwazyjnego obrazowania.
● zlokalizowaniu wycieków z instalacji sanitarnych i grzewczych.
Pracujemy na nowoczesnym systemie pozwalającym na szybkie zlokalizowanie i rozwiązanie problemu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując metodę i sposób pracy. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, która w sposób kompleksowy podchodzi do powierzonych zadań. Działamy na terenie całej Polski!
Zajmujemy się lokalizacją wycieków z instalacji sanitarnych i grzewczych, zarówno na terenie otwartym – grunty, jak i w pomieszczeniach. Użycie techniki georadarowej pozwala nam znaleźć miejsce faktycznego położenia sieci wodociągowej, ciepłowniczej i kanalizacyjnej znajdującej się na badanym obszarze. Metoda ta jest jedną z najszybszych i najbardziej wydajnych, w porównaniu z innymi metodami geofizycznymi. Jest bezinwazyjna i pozwala na wstępną ocenę wyników już w trakcie wykonywania pomiarów w warunkach terenowych oraz w czasie rzeczywistym. Każde zlecenie wnikliwie analizujemy i przedstawiamy swoją koncepcję badania georadarem. Starannie dobieramy metodę i sposób pracy oraz parametry pomiarów. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przedstawić sens naszych działań i planowany efekt końcowy prac. W razie potrzeby możemy zarekomendować też dodatkowe metody pomiarów, tak aby każdy z naszych klientów czuł się usatysfakcjonowany, a napotkany problem – rozwiązany.
Działamy na terenie całego kraju.
Usługi georadarowe
w terenie otwartym
Usługi georadarowe
wewnątrz pomieszczeń
Wykrywanie obiektów i instalacji podziemnych
Jak działa georadar ?
Georadar, określany powszechnie jako GPR (ang. Ground Penetrating Radar), jest to wysokorozdzielcza, mobilna metoda geofizyczna. Wykonywana jest anteną nadawczą generującą sygnał o konkretnej częstotliwości. Polega na emitowaniu fal elektromagnetycznych, krótkich i długich i wysyłaniu jej w badany ośrodek materiałowy, gruntowy bądź skalny. Fala przechodzi przez ośrodek i ulega załamaniu, a następnie odbiciu od występujących w ośrodku granic i wraca do anteny. Zasada działania opiera się na rejestrowaniu czasu i wielkości sygnału powrotu odbicia wysyłanej fali elektromagnetycznej, która wraca do urządzenia rejestrującego. Dzięki temu odbiciu wykrywamy anomalie znajdujące się w badanym obszarze (zmienne zjawisko dielektryczności materiału). Metoda jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Przetwarzanie danych pomiarowych odbywa się z wykorzystaniem oprogramowania, które przekształca uzyskane dane w graficzny obraz przypominający przekrój badanego ośrodka. Zarejestrowany obraz jest odzwierciedleniem wewnętrznej budowy badanego miejsca lub materiału. Są to np.: przekrój geologiczny ukazujący warstwy gruntu lub podziemne przeszkody i pustki. Powyższe zastosowania mogą być wykorzystane uzupełniająco, przy działaniach na terenach inwestycyjnych, w następujących dokumentacjach:
● dokumentacja geofizyczna,
● opinia geotechniczna,
● dokumentacja badań podłoża gruntowego,
● dokumentacja geologiczno-inżynierska
Georadar w budownictwie
Technika georadarowa jest znaczącym elementem w inżynierii budowlanej. Pomiary georadarowe w budownictwie wykorzystywane są najczęściej do określania jednorodności podłoża pod nowo wznoszone budynki, lub do badań diagnostycznych powstałej już konstrukcji (budowlanych, tam, dróg lub tuneli). Z pomocą georadaru możemy już na etapie projektowania inwestycji wykryć nieprawidłowości, których obawia się inwestor (stare uzbrojenia terenu czy fundamenty).
Nasi specjaliści wyposażeni są w System Hilti PS 1000,Leica oraz Radiodetection który świetnie sprawdza się w
skanowaniu betonowych powierzchni i lokalizowaniu uzbrojeń w posadzkach. Mapujemy też struktury ścian, co pozwala nam wykryć m.in:
● pręty,
● występowanie infrastruktury sanitarnej i elektrycznej,
● piwnice, budowle podziemne, dawne fundamenty,
● drewno,
● rury wodno-kanalizacyjne,
● ogrzewania podłogowe,
● grubości elementów (np. ścian lub płyt fundamentowych, stropów, podbudowy),
● występowanie pustek i delaminacji,
● układy zbrojenia w elementach żelbetonowych, a także ich stopień zawilgocenia i
występowanie spękań.
Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu przedstawiamy szczegółową analizę danych, tworzymy rzuty w formacie 2D i 3D oraz generujemy raporty i dokumenty niezbędne do dalszego działania. System na którym bazujemy umożliwia łatwy i szybki eksport danych do komputera, gdzie mogą być poddane dalszej analizie. Staramy się możliwie jak najbardziej usprawnić pracę nam oraz naszym klientom.
Rodzaje anten używanych do badań.
Anteny można uważać jako zasadniczą część georadaru. Dzięki nim impuls elektromagnetyczny emitowany jest w głąb podłoża lub materiału i rozchodzi się w ośrodku, co pozwala na odpowiednią dokładność pomiarów. Anteny pracujące w georadarach możemy rozróżniać pod względem szerokości pasma częstotliwości emitowanych sygnałów.
Wyróżniamy 3 zakresy częstotliwości w których wykorzystujemy georadar.
● częstotliwość 700 – 2000 MHz – do badań na głębokości około 1 metra
● częstotliwość 200 – 600 MHz – do badań na głębokości do 9 metrów
● częstotliwość 20 – 200 MHz – do badań powyżej 10m
Nasi specjaliści ocenią i pomogą dobrać najodpowiedniejszą częstotliwość, aby wynik badania był jak najbardziej dokładny.
Jakie instalacje jesteśmy w stanie znaleść w ziemi ?
Nasza firma specjalizuje się w lokalizacji wycieków z instalacji sanitarnych i grzewczych znajdujących się w budynkach oraz terenach zewnętrzych – grunty. Stosując technikę georadarową jesteśmy w stanie znaleść miejsce faktycznego położenia sieci wodociągowej, ciepłowniczej i kanalizacyjne w badanym obszerze.
Koszty usługi
Wycena usługi mapowania terenu techniką georadarową uzależniona jest od stopnia trudności danego zlecenia, zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego. Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia i przygotowujemy wycenę po zapoznaniu się z zakresem działania.
Zapraszamy do kontaktu! – Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy.
Badania georadarowe
Jeśli potrzebują Państwo sprawdzonej firmy z dużym doświadczeniem w branży sanitarnej, zapraszamy do kontaktu.