Badania georadarowe

Wykonujemy wykrywanie infrastruktury podziemnej georadarem w specjalności sieci wodociągowe, ciepłownicze, kanalizacyjne.  Działamy na terenie całej Polski. 

Usługi badania georadarami

Zajmujemy się mapowaniem i namierzaniem instalacji w ziemi wykorzystując technikę bezinwazyjnego obrazowania.

Badania georadarowe

Jesteśmy sprawdzoną firmą posiadającą duże doświadczenie w branży sanitarnej. Zajmujemy się profesjonalnym wykrywaniem infrastruktury podziemnej georadarem.

Pomagamy w:

● Badaniu sieci wodociągowych, ciepłowniczych i kanalizacyjnych,

● Mapowaniu i namierzaniu instalacji ukrytych w ziemi i budownictwie, wykorzystując

technikę bezinwazyjnego obrazowania.

● zlokalizowaniu wycieków z instalacji sanitarnych i grzewczych.

Pracujemy na nowoczesnym systemie pozwalającym na szybkie zlokalizowanie i rozwiązanie problemu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując metodę i sposób pracy. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, która w sposób kompleksowy podchodzi do powierzonych zadań. Działamy na terenie całej Polski!

Błędy popełniane podczas lokalizacji wycieków - Przeciek24
Wykonujemy badania geofizyczne georadarami

Zajmujemy się lokalizacją wycieków z instalacji sanitarnych i grzewczych, zarówno na terenie otwartym – grunty, jak i w pomieszczeniach. Użycie techniki georadarowej pozwala nam znaleźć miejsce faktycznego położenia sieci wodociągowej, ciepłowniczej i kanalizacyjnej znajdującej się na badanym obszarze. Metoda ta jest jedną z najszybszych i najbardziej wydajnych, w porównaniu z innymi metodami geofizycznymi. Jest bezinwazyjna i pozwala na wstępną ocenę wyników już w trakcie wykonywania pomiarów w warunkach terenowych oraz w czasie rzeczywistym. Każde zlecenie wnikliwie analizujemy i przedstawiamy swoją koncepcję badania georadarem. Starannie dobieramy metodę i sposób pracy oraz parametry pomiarów. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przedstawić sens naszych działań i planowany efekt końcowy prac. W razie potrzeby możemy zarekomendować też dodatkowe metody pomiarów, tak aby każdy z naszych klientów czuł się usatysfakcjonowany, a napotkany problem – rozwiązany.

Działamy na terenie całego kraju.

Mapowanie powierzchni terenu georadarem

Usługi georadarowe
w terenie otwartym

Usługi georadarem w betonie

Usługi georadarowe
wewnątrz pomieszczeń

Wykrywanie obiektów i instalacji podziemnych

lokalizacja uzbrojenia terenu georadarami

Jak działa georadar ?

Georadar, określany powszechnie jako GPR (ang. Ground Penetrating Radar), jest to wysokorozdzielcza, mobilna metoda geofizyczna. Wykonywana jest anteną nadawczą generującą sygnał o konkretnej częstotliwości. Polega na emitowaniu fal elektromagnetycznych, krótkich i długich i wysyłaniu jej w badany ośrodek materiałowy, gruntowy bądź skalny. Fala przechodzi przez ośrodek i ulega załamaniu, a następnie odbiciu od występujących w ośrodku granic i wraca do anteny. Zasada działania opiera się na rejestrowaniu czasu i wielkości sygnału powrotu odbicia wysyłanej fali elektromagnetycznej, która wraca do urządzenia rejestrującego. Dzięki temu odbiciu wykrywamy anomalie znajdujące się w badanym obszarze (zmienne zjawisko dielektryczności materiału). Metoda jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Przetwarzanie danych pomiarowych odbywa się z wykorzystaniem oprogramowania, które przekształca uzyskane dane w graficzny obraz przypominający przekrój badanego ośrodka. Zarejestrowany obraz jest odzwierciedleniem wewnętrznej budowy badanego miejsca lub materiału. Są to np.: przekrój geologiczny ukazujący warstwy gruntu lub podziemne przeszkody i pustki. Powyższe zastosowania mogą być wykorzystane uzupełniająco, przy działaniach na terenach inwestycyjnych, w następujących dokumentacjach:

● dokumentacja geofizyczna,

● opinia geotechniczna,

● dokumentacja badań podłoża gruntowego,

● dokumentacja geologiczno-inżynierska

Georadar w budownictwie

Technika georadarowa jest znaczącym elementem w inżynierii budowlanej. Pomiary georadarowe w budownictwie wykorzystywane są najczęściej do określania jednorodności podłoża pod nowo wznoszone budynki, lub do badań diagnostycznych powstałej już konstrukcji (budowlanych, tam, dróg lub tuneli). Z pomocą georadaru możemy już na etapie projektowania inwestycji wykryć nieprawidłowości, których obawia się inwestor (stare uzbrojenia terenu czy fundamenty).

Nasi specjaliści wyposażeni są w System Hilti PS 1000,Leica oraz Radiodetection który świetnie sprawdza się w

skanowaniu betonowych powierzchni i lokalizowaniu uzbrojeń w posadzkach. Mapujemy też struktury ścian, co pozwala nam wykryć m.in:

● pręty,

● występowanie infrastruktury sanitarnej i elektrycznej,

● piwnice, budowle podziemne, dawne fundamenty,

● drewno,

● rury wodno-kanalizacyjne,

● ogrzewania podłogowe,

● grubości elementów (np. ścian lub płyt fundamentowych, stropów, podbudowy),

● występowanie pustek i delaminacji,

● układy zbrojenia w elementach żelbetonowych, a także ich stopień zawilgocenia i

występowanie spękań.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu przedstawiamy szczegółową analizę danych, tworzymy rzuty w formacie 2D i 3D oraz generujemy raporty i dokumenty niezbędne do dalszego działania. System na którym bazujemy umożliwia łatwy i szybki eksport danych do komputera, gdzie mogą być poddane dalszej analizie. Staramy się możliwie jak najbardziej usprawnić pracę nam oraz naszym klientom.

georadar w budownictwie

Rodzaje anten używanych do badań.

Anteny można uważać jako zasadniczą część georadaru. Dzięki nim impuls elektromagnetyczny emitowany jest w głąb podłoża lub materiału i rozchodzi się w ośrodku, co pozwala na odpowiednią dokładność pomiarów. Anteny pracujące w georadarach możemy rozróżniać pod względem szerokości pasma częstotliwości emitowanych sygnałów.

Wyróżniamy 3 zakresy częstotliwości w których wykorzystujemy georadar.

● częstotliwość 700 – 2000 MHz – do badań na głębokości około 1 metra

● częstotliwość 200 – 600 MHz – do badań na głębokości do 9 metrów

● częstotliwość 20 – 200 MHz – do badań powyżej 10m

Nasi specjaliści ocenią i pomogą dobrać najodpowiedniejszą częstotliwość, aby wynik badania był jak najbardziej dokładny.

 

usługi georadarami na terenie całej Polski
firma wykonująca badania georadarem

Jakie instalacje jesteśmy w stanie znaleść w ziemi ?

Nasza firma specjalizuje się w lokalizacji wycieków z instalacji sanitarnych i grzewczych znajdujących się w budynkach oraz terenach zewnętrzych – grunty. Stosując technikę georadarową jesteśmy w stanie znaleść miejsce faktycznego położenia sieci wodociągowej, ciepłowniczej i  kanalizacyjne w badanym obszerze.  

Koszty usługi

Wycena usługi mapowania terenu techniką georadarową uzależniona jest od stopnia trudności danego zlecenia, zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego. Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia i przygotowujemy wycenę po zapoznaniu się z zakresem działania.

Zapraszamy do kontaktu! – Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy.

badania z wykorzystaniem georadaru
Usługi badania georadarami

Badania georadarowe

Jeśli potrzebują Państwo sprawdzonej firmy z dużym doświadczeniem w branży sanitarnej, zapraszamy do kontaktu.