Chemiczne uszczelnianie rur

Wykonujemy
chemiczne uszczelnianie
rur wodnych i grzewczych
Świat Instalacji

Uszczelniacz do instalacji - jak działa?

Uszczelniacze do instalacji są substancjami chemicznymi. Te substancje działają na zasadzie krystalizacji w kontakcie z powietrzem otaczającym. Uszczelniacz chemiczny wydostając się z instalacji  pod wpływem panującego ciśnienia, które zresztą stworzyliśmy, krystalizuje tworząc warstwę po warstwie, aż wyciek przestanie istnieć.

przeciek24.com
chemiczne - uszczelnianie

Uszczelnienie instalacji

Uszczelniacze chemiczne stosujemy do zahamowania wycieków z instalacji:

 • centralnego ogrzewania w układach otwartych,
 • centralnego ogrzewania w układach zamkniętych,
 • układach hydraulicznych opartych na kotłach gazowych,
 • układach grzewczych, gdzie źródłem ciepła jest pompa ciepła,
 • wymienników gruntowych pomp ciepła.

Chemiczne uszczelnianie rur - technologia

Proces chemicznego uszczelniania rur składa się z kilku etapów.

Przed wprowadzeniem do układu hydraulicznego roztworu należy dokładnie określić kilka ważnych czynników:

 • w jakiej instalacji mamy wyciek,
 • jak duża jest nieszczelność układu,
 • jaką pojemność ma instalacja,
 • z jakiego materiału zbudowana jest instalacja.

Jeśli przedstawicie Państwo wszystkie parametry, nasi fachowcy dobiorą właściwą technikę i środek uszczelniający do instalacji.

Następnie przedstawimy koszty i termin wykonania prac.

Chemiczne - uszczelnianie

Chemiczne uszczelnianie rur - zalety

Chemiczne uszczelnianie rur ma zastosowanie niemal w każdej instalacji. Jest to metoda bezinwazyjna, dlatego posiada szereg zalet:

 • brak robót budowlanych, wykopów, kucia,
 • krótki czas naprawy,
 • brak wymagań jakichkolwiek pozwoleń urzędowych,
 • uszczelnienie jest długotrwałe, nie ma potrzeby powtarzania go.

Uszczelniacz do instalacji c.o.

Środek chemiczny, jaki stosujemy do uszczelniania instalacji ma zastosowanie w rurach, w których jest obecny czynnik – woda. Najczęściej w ten sposób uszczelniamy rury instalacji c.o.. Uszczelniacz do instalacji c.o. posiada szereg zalet, jednak należy też wiedzieć, że środek ten spełni swoją funkcję tylko, jeśli warunki postawione przez producenta uszczelniacza zostaną spełnione. Istotna kwestią jest temperatura pracy z uszczelniaczem do instalacji c.o. – temperatura nie może przekraczać 10°C.

Uszczelnianie rur w sposób chemiczny specjalnym płynem jest skuteczne i bezpieczne, jednak nie chroni to instalacji przed pojawieniem się nowych miejsc wycieków. Uszczelniacz działa jedynie w miejscu nieszczelności, a nie utwardza rur na przyszłość. 

usługi-chemicznego-uszczelniania - rur
usługi - hydrauliczne - łódź

Uszczelnianie instalacji c.o. - ważne informacje

Uszczelnianie instalacji c.o. chemicznym środkiem do tego przeznaczonym nie powoduje zmniejszenia się średnicy rury, więc także nie powoduje zmniejszenia się przepływu.

Uszczelniacz jest bezpieczny przy zastosowaniu z układami skojarzonymi z kotłami gazowymi, pompami ciepła czy kotłami na pelett.

Należy pamiętać, że skuteczność uszczelniaczy jest wysoka, ale nie stuprocentowa. Niestety uszczelnianie instalacji c.o. metodą chemiczną nie zawsze działa z uwagi na materiały zastosowane na instalacji. Duży wpływ na powodzenie procesu uszczelniania ma rodzaj połączeń, jakie zostały zastosowane.

Chemiczne uszczelnianie rur z firmą Świat Instalacji

Nasza firma zajmuje się chemicznym uszczelnianiem rur centralnego ogrzewania. Na filmie poniżej możecie zapoznać się z techniką, której używamy w realizacji codziennych zleceń. Pokazany wyciek świetnie nadaje się do zastosowania chemii uszczelniającej. 

Pracujemy na terenie całej Polski.

Bezinwazyjne uszczelnianie centralnego ogrzewania - metody i techniki uzupełniające

Próby szczelności instalacji grzewczych wykonujemy zgodnie z obowiązującymi normami. Wystawiamy dokumentację z badania szczelności przewodów c.o..

Ocena stanu technicznego kanalizacji

Ocenę stanu technicznego przewodów odpływowych wykonujemy w dużym zakresie średnic. Nasze urządzenia są przystosowane do sprawdzania kanalizacji w zakresie od 30 do 400 mm.

czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji wykonujemy urządzeniami mechanicznymi o zróżnicowanych przewodach  czyszczących. Siłę spirali i akcesoria czyszczące dobieramy do stanu zanieczyszczonej kanalizacji.

chemiczne - uszczelnianie - rur

Chemiczne uszczelnianie rur

Aby mieć pewność właściwie wykonanych prac uszczelniania rur należy zlecić takie prace doświadczonym i zawodowo związanym z instalacjami sanitarnymi osobom. Takimi osobami jesteśmy my – Świat Instalacji – zapraszamy do kontaktu.