Wykrywanie nieszczelności w instalacjach sanitarnych

Wykrywanie nieszczelności
w instalacjach sanitarnych – pracujemy w całym kraju
Świat Instalacji
wykrywanie nieszczelności w instalacjach sanitarnych
Lokalizujemy wycieki wody
i innych płynów z instalacji: wodociągowych, hydrantowych, tryskaczowych, gazowych, kanalizacyjnych oraz grzewczych

Wykrywanie przecieków wody to dość często wykonywana przez nas usługa, którą nasza firma świadczy na terenie całego kraju. Lokalizujemy wycieki wody zarówno z instalacji wodnych, jak i hydrantowych, czy tryskaczowych. Proces wykrywania przecieku wody zawsze rozpoczynamy od ustalenia przyczyny, czyli znalezienia prawdziwego źródła jego pochodzenia. Przyczyn jest wiele, zaczynając od rozszczelnienia rur, nieprawidłowego ich połączenia, czy też nieodpowiedniego położenia armatury. Wykrywanie wycieku wody wykonujemy kilkoma metodami: metodą termowizyjną, elektroakustyczną lub techniką gazu znacznikowego. Nasi operatorzy urządzeń mają ogromne doświadczenie w wykrywaniu różnego rodzaju wycieków. Pojawiamy się wszędzie tam, gdzie wszelkie działania i metody zawiodły. To, że realizujemy zlecenia wykrywania przecieków wody na terenie całego kraju, świadczy o ogromnym zaufaniu jakim darzą nas klienci z całej Polski. Jeśli w Twoim mieście nie możesz liczyć na specjalistów od przecieków lub ich nie ma i nie wiesz jak poradzić sobie z przeciekiem – zadzwoń do nas. Chętnie przyjedziemy do Ciebie i rozwiążemy problem.

Wykrywamy przecieki w instalacji grzewczej niezależnie od jej typu, czy materiału, z jakiego wykonane są przewody. Niektóre z wycieków mogą być trudne do wykrycia, np. z instalacji ogrzewania podłogowego, która jest zatopiona w wylewce podłogi. Dla naszych fachowców jednak nie stanowi to problemu. Lubimy wyzwania i podejmujemy się nawet tych trudniejszych zadań. Lokalizowanie wycieku wody zawsze zaczynamy od zbadania miejsca, z którego woda przecieka. W przypadku instalacji grzewczej istotnym jest, aby szybko reagować na wyciek wody, który późno wykryty jest dość drastyczny w skutkach. Nie należy zatem odkładać prac wykrywania przecieku, ponieważ czas gra tu na niekorzyść. Jako firma Świat Instalacji działamy błyskawicznie po otrzymaniu zgłoszenia. Zależy nam na tym, aby skala zalania przez wyciek była jak najmniejsza i by klient nie doznał zniszczeń na skutek wycieku wody. 

Lokalizacja nieszczelności w instalacji gazowej powinna być przeprowadzona z zachowaniem dużej ostrożności. Powinien ja wykonywać tylko doświadczony operator urządzeń detekcyjnych. Ze względu na charakterystykę płynu, jakim jest gaz ziemny, należy odpowiednio zabezpieczyć instalację i otoczenie podczas wykonywania prac lokalizacji przecieku. Nasi pracownicy posiadają niezbędną wiedzę z zakresu instalacji gazowych oraz wieloletnie doświadczenie w wykrywaniu i usuwaniu wycieków gazu z instalacji. W codziennej pracy wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, który powala na wykrywanie nawet najmniejszych nieszczelności instalacji.  

W przypadku rozszczelnienia się instalacji rur kanalizacyjnych dochodzi do dość nieprzyjemnych skutków. Niezależnie od przeznaczenia budynku, w którym znajduje się nieszczelna instalacja, czy jest to budynek mieszkalny, użyteczności publicznej, czy też przemysłowy, nasi fachowcy szybko i sprawnie uporają się z wykryciem wycieku nieczystości z instalacji kanalizacyjnej, a następnie niezwłocznie przystąpią do usunięcia awarii bezinwazyjnie uszczelniając rury. Instalacja kanalizacyjna może ulec rozszczelnieniu z wielu powodów, np. wadliwego wykonania połączeń, czy złego wykonania spadku rurociągu. Nasza firma świadczy usługi sprawnego wykrywania wycieków w instalacji kanalizacyjnej w całej Polsce – przyjedziemy, doradzimy i wykonamy niezbędne prace używając specjalistycznego sprzętu.

Nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski – wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Koszt naszych usług zależy w dużej mierze od kilku czynników:

  • skali wycieku,
  • rodzaju nieszczelności,
  • rodzaju sprzętu, jaki będzie wykorzystany do detekcji przecieku,
  • dostępności miejsca do badania lokalizacji nieszczelności,
  • rodzaju instalacji.

W celu otrzymania wyceny świadczonych przez naszą firmę usług, zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Zajmujemy się skuteczną detekcja nieszczelności i wycieków wody oraz innych płynów z instalacji sanitarnych w budynkach przemysłowych, użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych zarówno jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych – zapraszamy do kontaktu.