Lokalizacja nieszczelności sieci ciepłowniczych

Wykrywanie nieszczelności
sieci ciepłowniczej

Sieć ciepłownicza

Sieć ciepłownicza to zespół rurociągów, które przesyłają czynnik w postaci wody gorącej, która zasila budynki w wodę grzewczą. Składa się z dwóch rurociągów: zasilającego i powrotnego. Dzięki rurociągowi ciepłowniczemu możliwe jest zasilanie w czynnik grzewczy wielu odbiorców: klientów indywidualnych oraz zakładów, biurowców i innego typu budynków. W sezonie zimowym jest to istotny element infrastruktury rurowej, zazwyczaj znajdujący się pod ziemią, choć zdarzają się także rurociągi naziemne.

Wykrywanie nieszczelności sieci ciepłowniczej

Sieć ciepłownicza powinna być podczas eksploatacji monitorowana i serwisowana, aby nie dopuścić do pojawienia się nieszczelności. Woda zasilająca płynąca w sieci ciepłowniczej ma temperaturę nawet do 130°C. Jej wyciek stanowiłby niebezpieczeństwo dla środowiska otaczającego rurociąg. 

Mimo podjętych działań, w zakresie serwisowania rurociągu sieci ciepłowniczej, niekontrolowane wycieki czynnika grzewczego mogą wystąpić. Wtedy niezbędne jest wykonanie telefonu do naszej firmy. Przyjedziemy, sprawdzimy i wykryjemy miejsce wycieku, a następnie naprawimy uszkodzenie tak, aby wyciek nie powtórzył się w przyszłości.

Lokalizacja nieszczelności sieci ciepłowniczej

Firma Świat instalacji szybko i kompleksowo zajmie się zlokalizowaniem miejsca nieszczelności na sieci ciepłowniczej w całym kraju. Zapraszamy do kontaktu. Działamy sprawnie i szybko.