Usługi zadymiania w celu zlokalizowania przyczyn nieszczelności sprawdzanych materiałów

uslugi - zadymiania

Wykonujemy  diagnostykę metodą zadymiania ciśnieniowego wszelkiego rodzaju instalacji  na terenie całego kraju.

Zadymianie - gdzie wykorzystujemy tą technikę

Nasza firma zajmuje się pełną diagnostyką różnego rodzaju konstrukcji budowlanych na terenie praktycznie całej polski. Jednym z elementów naszej profesji jest zadymianie ciśnieniowe. Posiadamy kilka rodzajów maszyn zadymiających dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć diagnostykę różnego rodzaju konstrukcji budowlanych, jak i  przewodów instalacji:

  • kanalizacyjnych
  • wodociągowych 
  • wentylacji (mechanicznej i grawitacyjnej)
  • innych przewodów technologicznych
zadymianie- kanalizacji
zadymianie - rur

Zadymianie kanałów odpływowych

Częstym problem w budynkach jednorodzinnych są niewielkie i trudne do wykrycia nieszczelności instalacji kanalizacyjnych i odpływowych. Następstwem takiej awarii najczęściej jest wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń. Wydostający się fetor jest ciężki do znalezienia standardowymi metodami. Dzięki zadymiarce kanałowej szybko i skutecznie wykrywamy  miejsca uszkodzeń. Oczywiście  aby wynik i jego oczy był prawidłowy do tego zadania wykorzystujemy dodatkowe metody dzięki którym finalny efekt pracy przynosi oczekiwane rezultaty dla klienta.

Zadymianie przewodów wentylacyjnych

Lokalizacja nieszczelnych przewodów wentylacji z zastosowanie dymu penetrującego podawanego przez zadymiarze to świetny sposób na znalezienie przyczyn złej pracy wentylacji mechanicznej. Jesteśmy w stanie zdiagnozować  powód złego rozkładu ciśnień w pomieszczeniach, zarówno po stronie tłoczącej Świerze powietrze jak i wyciągu tzw. brudnego powietrza

zadymianie - wentylacji

Zadymianie kanalizacji

Profesjonalnie zajmujemy się wykrywaniem wycieków występujących w sieciach kanalizacyjnych. Każda nieszczelność na sieci kanalizacyjnej może mieć negatywne skutki dla środowiska i dla ludzi, o nieprzyjemnych zapachach nawet nie wspominając. Niezależnie od typu sieci kanalizacyjnej, czy jest to:

  • kanalizacja deszczowa,
  • kanalizacja sanitarna – bytowa,
  • kanalizacja ogólnospławna,

niezwykle istotnym czynnikiem w zlokalizowaniu wycieku jest czas. Im dłuższy czas wycieku, tym większe straty i tym samym koszty przywrócenia do stanu sprzed wystąpienia awarii. Profesjonaliści ze Świata instalacji zajmą się problemem nieszczelności kompleksowo – dobiorą najskuteczniejszą metodę lokalizacji wycieku oraz dokonają uszczelnienia.

 

Zadymianie z firmą Świat instalacji

Wykorzystujemy profesjonalny generator kanałowy. Z urządzenia generowany jest gęsty dym, który wtłaczamy w rury kanalizacyjne pod małym ciśnieniem. Dym ten jest całkowicie bezwonny i bezpieczny dla otoczenia. medium szybko rozchodzi się po całej  instalacji kanalizacyjnej wydostając się przy tym na zewnątrz przez wszelkie nieszczelności, studnie rewizyjne, czyszczaki, kratki itp.

  • Zadymiarka kanałowa wypełnia dymem rury, szachty różnego rodzaju kanały pozwalając zlokalizować miejsca nieszczelności, wycieki czy nieprawidłowe połączenia. Dzięki zadymiarce mamy pełną kontrolę rurociągów i drenaży.
  • Zasada działania zadymiarki polega na wtłoczeniu w sprawdzany kanał odpowiedniej ilości dymu w nieograniczonym zakresie długości , a nietoksyczny płyn z którego wytwarza się czynnik  jest  całkowicie bezpieczna.
  • Najczęściej stosujemy urządzenie do lokalizacji nielegalnych przyłączy, sprawdzenia drożności, czy namierzeniu  podłączonych odbiorników.
zadymianie - uslugi

Usługi zadymiania - cena

Wycena usługi zadymiania oraz przygotowania obiektu do badania, czyli wykonania odpowiedniego uszczelnienia jak najmniej inwazyjną metodą jest każdorazowo kalkulowana zależnie od zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego i detekcyjnego. Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

LOKALIZACJA-WYCIEKU-DACHU

Gdzie jeszcze zadymiarka pomoże
dachy i tarasy

Za pomocą urządzenia zadymiających wykonujemy testy urządzeń przeciwpożarowych konieczne do prawidłowego działania systemu zabezpieczającego. Sprawdzamy szczelność instalacji wentylacyjnych, rekuperacji czy kanałów spalinowych.

Zadymianie dachów i tarasów doskonale sprawdza się w przypadku wykrywania nieszczelności  w budynkach.

Oferujemy specjalistyczne usługi diagnostyki dachu

Zadymianie różnego rodzaju instalacji budowlanych.

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy we właściwy sposób wykonają usługę zadymiania, zapraszamy do kontaktu.