Packery

Packery to punktowa naprawa różnego rodzaju kanalizacji.

Packery - metoda uszczelnienia

Packery – metody uszczelnień pakerami  zostały zaprojektowane do napraw punktowych rurociągu. Wykorzystywane są do usuwania uszkodzeń na skutek przecieków, pęknięć, przesunięć, rozsunięć czy korozji. Naprawa polega na wprowadzeniu pakera owiniętego matą z włókna szklanego i żywic sylikatowych w miejsce uszkodzenia rurociągu. Prace przebiegają pod okiem kamery dzięki której dokładnie lokalizujemy miejsce uszkodzenia. Tak wprowadzony paker pompujemy sprężonym powietrzem dzięki czemu przylega on szczelnie do ściany rury wraz z matą naprawczą. Po utwardzeniu żywicy mata łączy się trwale z naprawianym rurociągiem w efekcie czego uzyskujemy statycznie nośną rurę. Po ukończeniu procesu utwardzania spuszczamy powietrze z pakera i wyprowadzamy go z naprawionego punktowo rurociągu.

Świat Instalacji renowacja pionów kanalizacyjnych

Packery - zalety ich zastosowania

  • Struktura powierzchni terenu pozostaje nienaruszona, zbędne stają się kosztowne wykopy i rekultywacje, utrudnienia komunikacyjne są ograniczone do minimum.
  • Naprawa jest szybka – od razu po instalacji wznawiany jest przepływ w kanale.
  • Uzasadniona ekonomicznie – brak wykopów, brak zmian organizacji ruchu i przejść dla pieszych, zminimalizowane koszty związane z zajęciem pasa ruchu.
  • Możliwość naprawy pod istniejącą siecią instalacji innych mediów.
  • Możliwość naprawy kanału biegnącego pod budynkiem.
  • Bezinwazyjne naprawy pionów i poziomów w budynkach mieszkalnych, gospodarczych, halach i galeriach.

Packery - punktowa naprawa kanalizacji

Packery (lub pakery) to korki naprawcze, które są wykorzystywane do naprawy krótkich odcinków rur kanalizacyjnych. Ich długość  mieści się w zakresie od 0,5 do 1,5 m. Zakres średnic w jaki jesteśmy w stanie uszczelnić byki w rurze mieści się w zakresie od 70 mm do 800 mm. Nieodzowonym jego elementem dodatkowym są żywice i mata z włókna. 

Jak działa metoda uszczelniania pakerami ?

Metoda punktowej naprawy polegająca na uszczelnieniu przewodu kanalizacyjnego w całej jego objętości poprzez dociśnięcie maty z włókna poliestrowego nasączonego wcześniej żywicą epoksydową. Do całego procesu technologicznego wykorzystuje się korki balonowe -packery które dociskają matę do ścianek rury. Cały proces jest kontrolowany przez wprowadzoną wcześniej kamerę inspekcyjną oraz mierniki ciśnień.

Firma Świat Instalacji wykonuje naprawy punktowe metodą pakerów w przekrojach kanałów od 70 do 800 mm.

Usługi uzupełniające lokalizację przecieków

Punktowa i bezinwazyjna naprawa kanalizacji - działamy w całej Polsce

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy w sposób poprawny i bezpieczny  wykonają  naprawę , zapraszamy do kontaktu.