Lokalizacja rurociągów

Lokalizacja przebiegu rurociągów
wodnych, kanalizacyjnych,
ogrzewania podłogowego
i sieci zewnętrznych
wodno-kanalizacyjnych.
Działamy w całej Polsce.

georadar w budownictwie

Śledzenie przebiegu infrastruktury

Śledzenie położenia instalacji podziemnych to dość powszechna usługa szczególnie w miejscach budowy gdzie wcześnie występowały jakieś obiekty budowlane. Bardzo często wykorzystywana do późniejszego dopinania się do istniejących instalacji i konserwacji technicznych.

Wykrywanie rur w posadzkach, podłogach i ścianach

Techniki diagnostyczne umożliwiły nam poszerzenie naszych usług o kolejne ciekawe rozwiązanie w obszarze lokalizacji wycieków. Zaliczamy do nich mapowanie obszaru w celu namierzenia ułożonych wcześniej instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych. Posiadamy kilka ciekawych rozwiązań umożliwiających pokazanie przebiegu instalacji w danym obiekcie, bądź na badanym terenie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – zapoznamy Was z ofertą naszych usług, doradzimy i wytłumaczymy wszelkie niuanse.

Świat-Instalacji
georadar w budownictwie

Lokalizacja rur w podłodze

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się lokalizowaniem rur w budynkach różnego typu: 

  • mieszkalnych,
  • przemysłowych,
  • domach,
  • zakładach produkcyjnych.

W celu precyzyjnej lokalizacji ułożenia instalacji , wykorzystujemy sondy nadawcze o różnych wielkościach i częstotliwościach. Badanie polega na wprowadzeniu sondy poprzez otwór rewizyjny i jednoczesnej obserwacji oraz zaznaczaniem przebiegu trasy  na badanym odcinku. Jednocześnie dokonujemy również pomiaru zagłębienia badanej instalacji i naniesienie jej na wcześniej przygotowane rzuty. 

Wykrywanie instalacji znajdujących się w budynkach.

Bardzo częstym problemem w budynkach jest dokładne ustalenie położenia i przebiegu instalacji podłogowej i centralnego ogrzewania.  Całą detekcję wykonujemy za pomocą urządzeń diagnostycznych, działających w obszarze głębokości od 0 do 400 mm. Nasze skanery wykrywają rury z tworzyw sztucznych i materiałów metalowych. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – doradzimy najlepsze rozwiązania oraz metody.

Świat-Instalacji

Lokalizacja rurociągów - sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i wymienników gruntowych.

Podczas prac budowlanych często dostajemy telefony w sprawie sprawdzenia i namierzenia gdzie są ułożone różne instalacje, znajdujące się w obrębie placu budowy. Do tego typu prac wykorzystujemy urządzenia producentów takich jak Vivax i Leica. 

W sytuacji, gdy lokalizujemy miejsce ułożenia kabla elektrycznego pod napięciem sięgamy po detektory indukcyjne, czyli metodę aktywną. Cały system oparty jest na urządzeniu namierzającym oraz generatorze sygnału, który umożliwia wzbudzenie impulsu sygnałowego w kablu, bądź metalowcowym przewodzie rurowym. Wówczas łatwo jest wykryć taki impuls i określić położenie przewodu.

Do namierzania instalacji niemetalowych wykorzystujemy sondy sygnałowe wprowadzane na przewodach o różnej grubości i sprężystości. 

Wykrywanie rurociągów w ziemi - georadarowa technika

Wprowadziliśmy techniki pomiarowe które w 100% dają rzetelne wyniki diagnostyczne. Uzupełnieniem naszej oferty jest lokalizacja rurociągów za pomocą georadaru. Jest to metoda, którą stosujemy w przypadkach, kiedy każda inna detekcja nie przyniosła skutku. Bazujemy na urządzeniach firmy Leica. Georadar Geosystems z dwoma antenami 250 MHz i 700 MHz to wysokiej klasy urządzenie.

Sama technika pomiaru opiera się o dokładnie taką samą zasadę działania, jaką ma radar lotniczy, czy policyjny. Do pracy wykorzystane jest zjawisko odbicia fali od wykrywanych urządzeń podziemnych. Dodatkowo obliczany jest czas przejścia podwójnego fali z nadajnika do obiektu i dalej do odbiornika. Znając czas odbicia oraz prędkość fali jesteśmy w stanie policzyć głębokość na jakiej znajduje się badany obiekt.

Swiat-Instalacji-georadar
Mapowanie instalacji doziemnych

Mapowanie instalacji podziemnych

Pomiar ułożenia instalacji podziemnych to jedna z najważniejszych czynności przed rozpoczęciem prac ziemnych. Nasze usługi pozwolą państw na przeprowadzenie dokładnej i dogłębnej analizy uzbrojenia doziemnego, poprzez mapowanie podziemnych sieci uzbrojenia terenu. Wykonujemy bezinwazyjne obrazowanie infrastruktury instalacji znajdujących się w gruncie. Nowoczesne urządzenia trasujące pozwalają nam na dokładnie określenie położenia i przebieg tras wbudowanych sieci instalacji.

Lokalizacja rurociągów i mapowanie instalacji- koszty

Wycena usługi zlokalizowania i namierzenia ułożenia instalacji doziemnych i znajdujących się w budynkach wyceniana jest indywidualnie po kontakcie z naszym biurem.  Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Nasze pozostałe usługi

System lokalizacji uzbrojenia podziemnego Easyloc Rx/Tx służy do określania położenia, kierunku przebiegu i głębokości ułożenia rurociągów podziemnych – okablowania i rurociągów. Zestaw lokalizacyjny stosowany jest do wykrywania obecności nieznanych instalacji podziemnych oraz śledzenia trasy przebiegu konkretnych instalacji.

Bezwykopowa renowacja rurociągów jest możliwa dzięki metodzie zwanej natryskiem polimerycznym. Jest to innowacyjna technika, która staję się coraz to popularniejsza. Stosowana głównie w przypadkach, gdy przy eksploatacji odnawianego rurociągu występują problemy z nieszczelnością i wydostawaniem się wody do otoczenia.

Chemiczne uszczelnianie rur wykonujemy przy użyciu specjalnego środka, który krystalizuje po połączeniu z powietrzem. Tą metodą uszczelniamy głównie rury centralnego ogrzewania. Metoda jest skuteczna i bezpieczna. Nie wymaga także dodatkowych prac budowlanych. 

Specjalizujemy się w monitoringu – inspekcji TV instalacji kanalizacyjnych przy użyciu profesjonalnych cyfrowych kamer wideo zarówno samojezdnych jak i wpychanych o różnych rodzajach głowic, także obrotowych 

Wykonujemy mapowania terenu budowy

Wykrywanie ułożenia infrastruktury wodno-kanalizacyjnej

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy namierzą i pokarzą gdzie i jak przebiega instalacja, zapraszamy do kontaktu.