Lokalizacja rurociągów

Lokalizacja rurociągów
wodnych, kanalizacyjnych,
ogrzewania podłogowego
i sieci zewnętrznych
wodno-kanalizacyjnych.
Działamy w całej Polsce.

Wykrywanie rur w posadzkach, podłogach i ścianach

Techniki diagnostyczne umożliwiły nam poszerzenie naszych usług o kolejne ciekawe rozwiązanie w obszarze lokalizacji wycieków. Zaliczamy do nich mapowanie obszaru w celu namierzenia ułożonych wcześniej instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych. Posiadamy kilka ciekawych rozwiązań umożliwiających pokazanie przebiegu instalacji w danym obiekcie, bądź na badanym terenie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – zapoznamy Was z ofertą naszych usług, doradzimy i wytłumaczymy wszelkie niuanse.

Świat-Instalacji
lokalizacja rur

Lokalizacja rur

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się lokalizowaniem rur kanalizacyjnych w budynkach różnego typu: 

  • mieszkalnych,
  • przemysłowych,
  • domach,
  • zakładach produkcyjnych.

W celu precyzyjnej lokalizacji instalacji kanalizacyjnych, wykorzystujemy sondy nadawcze o różnych wielkościach i częstotliwościach. Badanie polega na wprowadzeniu sondy poprzez otwór rewizyjny i jednoczesnej obserwacji oraz zaznaczaniem przebiegu trasy  na badanym odcinku. Jednocześnie dokonujemy również pomiaru zagłębienia badanej instalacji i naniesienie jej na wcześniej przygotowane rzuty. 

Wykrywanie rurociągów - ogrzewanie podłogowe

Bardzo częstym problemem w budynkach jest dokładne ustalenie położenia i przebiegu instalacji podłogowej i centralnego ogrzewania.  Całą detekcję wykonujemy za pomocą urządzeń diagnostycznych, działających w obszarze głębokości od 0 do 400 mm. Nasze skanery wykrywają rury z tworzyw sztucznych i materiałów metalowych. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – doradzimy najlepsze rozwiązania oraz metody.

Lokalizacja rurociągów - sieci wodociągowe, kanalizacyjne i wymienniki gruntowe.

Podczas prac budowlanych często dostajemy telefony w sprawie sprawdzenia i namierzenia gdzie są ułożone różne instalacje, znajdujące się w obrębie placu budowy. Do tego typu prac wykorzystujemy urządzenia producentów takich jak Vivax. 

W sytuacji, gdy lokalizujemy miejsce ułożenia kabla elektrycznego pod napięciem sięgamy po detektory indukcyjne, czyli metodę aktywną. Cały system oparty jest na urządzeniu namierzającym oraz generatorze sygnału, który umożliwia wzbudzenie impulsu sygnałowego w kablu, bądź metalowcowym przewodzie rurowym. Wówczas łatwo jest wykryć taki impuls i określić położenie przewodu.

Do namierzania instalacji niemetalowych wykorzystujemy sondy sygnałowe wprowadzane na przewodach o różnej grubości i sprężystości. 

Świat-Instalacji
Swiat-Instalacji-georadar

Wykrywanie rurociągów w ziemi - georadar

Wprowadziliśmy techniki pomiarowe które w 100% dają rzetelne wyniki diagnostyczne. Uzupełnieniem naszej oferty jest lokalizacja rurociągów za pomocą georadaru. Jest to metoda, którą stosujemy w przypadkach, kiedy każda inna detekcja nie przyniosła skutku. Bazujemy na urządzeniach firmy Leica. Georadar Geosystems z dwoma antenami 250 MHz i 700 MHz to wysokiej klasy urządzenie.

Sama technika pomiaru opiera się o dokładnie taką samą zasadę działania, jaką ma radar lotniczy, czy policyjny. Do pracy wykorzystane jest zjawisko odbicia fali od wykrywanych urządzeń podziemnych. Dodatkowo obliczany jest czas przejścia podwójnego fali z nadajnika do obiektu i dalej do odbiornika. Znając czas odbicia oraz prędkość fali jesteśmy w stanie policzyć głębokość na jakiej znajduje się badany obiekt.

Lokalizacja rurociągów - koszty

Wycena usługi zlokalizowania i namierzenia ułożenia instalacji doziemnych i znajdujących się w budynkach wyceniana jest indywidualnie po kontakcie z naszym biurem.  Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Nasze pozostałe usługi

Szybki pomiar wilgotności materiałów bez uszkodzeń. Szybkie zlokalizowanie wilgotności za pomocą trybu wskaźnika. Na podstawie neutralnej skali można ustalić wzrastającą lub malejącą wilgotność. Mierniki wilgotności stosujemy także do stwierdzenia, czy np. warstwa jastrychu czy posadzki gotowa jest do dalszych prac wykończeniowych np. układania podłogi drewnianej.

System lokalizacji uzbrojenia podziemnego Easyloc Rx/Tx służy do określania położenia, kierunku przebiegu i głębokości ułożenia rurociągów podziemnych – okablowania i rurociągów. Zestaw lokalizacyjny stosowany jest do wykrywania obecności nieznanych instalacji podziemnych oraz śledzenia trasy przebiegu konkretnych instalacji.

Wykonując czyszczenia rur na zewnątrz budynku nie ograniczamy się tylko do pojedynczych metod . Wykorzystujemy różne metody czyszczenia odpływów. Zaliczamy do nich udrażnianie mechaniczne sprężynami elektrycznymi oraz wysokociśnieniowe płukanie instalacji.

Bezwykopowa renowacja rurociągów jest możliwa dzięki metodzie zwanej natryskiem polimerycznym. Jest to innowacyjna technika, która staję się coraz to popularniejsza. Stosowana głównie w przypadkach, gdy przy eksploatacji odnawianego rurociągu występują problemy z nieszczelnością i wydostawaniem się wody do otoczenia.

Chemiczne uszczelnianie rur wykonujemy przy użyciu specjalnego środka, który krystalizuje po połączeniu z powietrzem. Tą metodą uszczelniamy głównie rury centralnego ogrzewania. Metoda jest skuteczna i bezpieczna. Nie wymaga także dodatkowych prac budowlanych. 

Rozwiązujemy problemy ze szkodami wodnymi – osuszamy budynki i mieszkania h, a także osuszamy nowo – budowane budynki  zwilgoci technologicznej.

Prowadzimy usługi związane z dezynfekcją pomieszczeń np. po zalaniu, czy po pożarze. Stosujemy ozonowanie pomieszczeń specjalnym sprzętem. Odgrzybiamy pomieszczenia i całe budynki.

Specjalizujemy się w monitoringu – inspekcji TV instalacji kanalizacyjnych przy użyciu profesjonalnych cyfrowych kamer wideo zarówno samojezdnych jak i wpychanych o różnych rodzajach głowic, także obrotowych 

Częstym problem w budynkach jednorodzinnych są niewielkie i trudne do wykrycia nieszczelności instalacji kanalizacyjnych. Następstwem takiej awarii najczęściej jest wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń. Dzięki zadymiarce kanałowej szybko i skutecznie można wykryć takie miejsca.

Wykrywanie rurociągów

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy namierzą i pokarzą gdzie i jak przebiega instalacja, zapraszamy do kontaktu.