Pomiar wilgotności

Pomiar wilgotności
materiałów budowlanych
różnymi technikami i urządzeniami.

Pomiary wilgotności

Pomiary wilgotności oferujemy naszym Klientom, aby poddać analizie san przegród w budynku. Wilgoć w  budownictwie to nic innego, jak nasycenie się materiału budowlanego wodą, bądź podciągnięcie powietrza nasyconego dużą ilością wody do punktu nasycenia, w którym wilgoć zaczyna wychodzić na zewnątrz – oddawać nadmiar do otoczenia. Sprawa troszeczkę się komplikuje, gdy mamy do czynienia z wyciekiem znajdującym się pod warstwą podłogi czy izolacji termicznej. Woda wyjdzie tam gdzie ma najłatwiejszy dostęp, a zarazem ma swobodny przepływ. Mówiąc kolokwialnie to, że plama pojawiła się w danej strefie nie oznacza, że tam jest miejsce wycieku. Lokalizując setki usterek w domach wykorzystujemy dokładne i precyzyjne przyrządy miernicze w celu prawidłowego pomiaru wilgoci na skutek rozszczelnienia się instalacji. 

wykonujemy-pomiary-wilgoci

Techniki pomiarowe wilgoci

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się usterkami instalacji w systemach grzewczych i wodno-kanalizacyjnych. Wykorzystujemy szereg urządzeń do pomiarów zawilgocenia w tym powierzchniowe i wgłębne w zakresie od 0 nawet do 40 cm w głąb. Analizujemy pomiary wilgoci  w budynkach różnego typu: 

  • biurowcach,
  • budynkach przemysłowych,
  • budynkach mieszkalnych,
  • budynkach użyteczności publicznej.

Skontaktuj się z nami – jeśli potrzebujesz wykonać mapowanie i przedstawienie rozkładu zawilgocenia w domu, budynku, mieszkaniu. 

Wilgoć w pomieszczeniu - jak zinterpretować wartości pomiarowe?

Urządzenia pomiarowe różnych producentów przedstawiają wartości w różnych skalach, jednakże większość firm zajmujących się pomiarami przyjmuje następujące wartości:

  • od 0 – 3 %   – materiał budowlany o dopuszczalnej wilgotności pomiarowej,
  • od 3% do 5% – materiał o lekko podwyższonych parametrach wilgotności,
  • od 5% do 8% –materiał o średniej wilgotności,
  • od 8% do 12% – materiał budowlany świadczący o mocnym zawilgoceniu,
  • powyżej 12 % –wartość świadcząca o bardzo wysokim zawilgoceniu.
Świat-Instalacji
Pomiary zawilgocenia budynków

Zawilgocenie ścian

W czasie zalania, bądź podtopienia bardzo istotnym elementem w procesie ubiegania się o zwrot kosztów z polisy ubezpieczeniowej jest pomiar wilgoci wraz z pełnym opisem zdarzenia. Przygotowujemy dokumenty z oględzin szkód po zalaniach i innych szkód wywołanych przez wodę. Nasze ekspertyzy po zalaniach wykonujemy dla towarzystw ubezpieczeniowych, w których w sposób szczegółowy opisujemy w jakim obszarze i z jaką siłą zawilgocenia miało miejsce. 

Nasze działania wykonujemy na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Pomiar wilgotności materiałów budowlanych - jaka jest cena usługi?

Wycena usługi  pomiarów wilgoci i określenia miejsca powodującego zalewanie nieruchomości uzależniona jest od bardzo wielu czynników, m. in. kubatury, dojazdu, trudności wykonywanej usługi. 

Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Wilgoć budowlana - pomiary

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy wykonają dokładne  pomiary wilgoci,  zapraszamy do kontaktu