Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

wykrywanie-przeciekow-sieci-sanitarne
Wykrywamy nieszczelności sieci wodociągowych, hydrantowych, gazowych, kanalizacyjnych
oraz ciepłowniczych
na terenie całego kraju

Wykrywanie przecieków rurociągów sieci wodociągowych

Nasza firma zajmuje się wykrywaniem przecieków wody – z magistrali i mniejszych rurociągów wody ciepłej i zimnej. Lokalizujemy miejsca wycieków wody także na przyłączach do domów i innych rodzajów budynków. Ważne jest, aby miejsce przecieku było zlokalizowane możliwie szybko oraz jak najbardziej precyzyjnie, aby jak najszybciej podjąć działania zapobiegające niekontrolowanemu wyciekowi wody z wodociągu.

gazociag

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się także wykrywaniem nieszczelności w sieciach gazowych niezależnie od rodzaju i ciśnienia gazu, jaki jest przesyłany rurociągiem.  Nieszczelność w rurociągu gazowym może doprowadzić do poważnych skutków, a nawet do wybuchu. Dlatego ciśnienie w przewodach sieci gazowych jest stale kontrolowane przez wyspecjalizowaną aparaturę. W naszej codziennej pracy posługujemy się profesjonalnym sprzętem, który obsługiwany jest przez wykwalifikowanych operatorów i instalatorów. Dodatkowo dzięki pracy na odpowiedniej aparaturze możemy w krótkim czasie wykryć miejsce przecieku, co ma ogromne znaczenie. 

Lokalizacja przecieków w sieciach ciepłowniczych polega na szybkiej detekcji miejsca nieszczelności. Jest to zadanie dość trudne, gdyż woda w sieci ciepłowniczej jest gorąca, ma temperaturę nawet ponad 80°C.  Dodatkowo każdy wyciek z rurociągu ciepłowniczego pomiędzy źródłem ciepła a odbiorcą końcowym (także w miejscu przyłącza do budynku, czy w obszarze węzła cieplnego) powoduje znaczne straty finansowe i środowiskowe. Nasi doświadczeni i wyszkoleni pracownicy zlokalizują wyciek wody z sieci ciepłowniczej szybko i skutecznie.

Profesjonalnie zajmujemy się wykrywaniem wycieków występujących w sieciach kanalizacyjnych. Każda nieszczelność na sieci kanalizacyjnej może mieć negatywne skutki dla środowiska i dla ludzi, o nieprzyjemnych zapachach nawet nie wspominając. Niezależnie od typu sieci kanalizacyjnej, czy jest to:

  • kanalizacja deszczowa,
  • kanalizacja sanitarna – bytowa,
  • kanalizacja ogólnospławna,

niezwykle istotnym czynnikiem w zlokalizowaniu wycieku jest czas. Im dłuższy czas wycieku, tym większe straty i tym samym koszty przywrócenia do stanu sprzed wystąpienia awarii. Profesjonaliści ze Świata instalacji zajmą się problemem nieszczelności kompleksowo – dobiorą najskuteczniejszą metodę lokalizacji wycieku oraz dokonają uszczelnienia.

 

Wycena usługi zlokalizowania miejsca przecieku oraz zabezpieczenia go, czyli wykonania odpowiedniego uszczelnienia jak najmniej inwazyjną metodą jest każdorazowo kalkulowana zależnie od zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego i detekcyjnego. Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody wykrywania przecieków na sieciach sanitarnych

Próby szczelności instalacji

Termowizja

Metoda akustyczna – geofon

Metoda akustyczna – korelacja wycieku

Metoda akustyczna – loggery

Badanie sondami wgłębnymi dużych średnic

Gaz znacznikowy

Kamery inspekcyjne

Substancje barwiące

Metoda dymowa

Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zlokalizują nieszczelność i ją naprawią, zapraszamy do kontaktu.