Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

wykrywanie-przeciekow-sieci-sanitarne
Wykrywamy nieszczelności sieci wodociągowych, hydrantowych, gazowych, kanalizacyjnych
oraz ciepłowniczych
na terenie całego kraju

Wykrywanie przecieków rurociągów sieci wodociągowych

Nasza firma zajmuje się wykrywaniem przecieków wody – z magistrali i mniejszych rurociągów wody ciepłej i zimnej. Lokalizujemy miejsca wycieków wody także na przyłączach do domów i innych rodzajów budynków. Ważne jest, aby miejsce przecieku było zlokalizowane możliwie szybko oraz jak najbardziej precyzyjnie, aby jak najszybciej podjąć działania zapobiegające niekontrolowanemu wyciekowi wody z wodociągu.

gazociag

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się także wykrywaniem nieszczelności w sieciach gazowych niezależnie od rodzaju i ciśnienia gazu, jaki jest przesyłany rurociągiem.  Nieszczelność w rurociągu gazowym może doprowadzić do poważnych skutków, a nawet do wybuchu. Dlatego ciśnienie w przewodach sieci gazowych jest stale kontrolowane przez wyspecjalizowaną aparaturę. W naszej codziennej pracy posługujemy się profesjonalnym sprzętem, który obsługiwany jest przez wykwalifikowanych operatorów i instalatorów. Dodatkowo dzięki pracy na odpowiedniej aparaturze możemy w krótkim czasie wykryć miejsce przecieku, co ma ogromne znaczenie. 

Lokalizacja przecieków w sieciach ciepłowniczych polega na szybkiej detekcji miejsca nieszczelności. Jest to zadanie dość trudne, gdyż woda w sieci ciepłowniczej jest gorąca, ma temperaturę nawet ponad 80°C.  Dodatkowo każdy wyciek z rurociągu ciepłowniczego pomiędzy źródłem ciepła a odbiorcą końcowym (także w miejscu przyłącza do budynku, czy w obszarze węzła cieplnego) powoduje znaczne straty finansowe i środowiskowe. Nasi doświadczeni i wyszkoleni pracownicy zlokalizują wyciek wody z sieci ciepłowniczej szybko i skutecznie.

Profesjonalnie zajmujemy się wykrywaniem wycieków występujących w sieciach kanalizacyjnych. Każda nieszczelność na sieci kanalizacyjnej może mieć negatywne skutki dla środowiska i dla ludzi, o nieprzyjemnych zapachach nawet nie wspominając. Niezależnie od typu sieci kanalizacyjnej, czy jest to:

  • kanalizacja deszczowa,
  • kanalizacja sanitarna – bytowa,
  • kanalizacja ogólnospławna,

niezwykle istotnym czynnikiem w zlokalizowaniu wycieku jest czas. Im dłuższy czas wycieku, tym większe straty i tym samym koszty przywrócenia do stanu sprzed wystąpienia awarii. Profesjonaliści ze Świata instalacji zajmą się problemem nieszczelności kompleksowo – dobiorą najskuteczniejszą metodę lokalizacji wycieku oraz dokonają uszczelnienia.

 

Lokalizacja wycieków - cena

Wycena usługi zlokalizowania miejsca przecieku oraz zabezpieczenia go, czyli wykonania odpowiedniego uszczelnienia jak najmniej inwazyjną metodą jest każdorazowo kalkulowana zależnie od zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego i detekcyjnego. Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody wykrywania przecieków na sieciach sanitarnych

Próby szczelności instalacji

Termowizja

Metoda akustyczna – geofon

Metoda akustyczna – korelacja wycieku

Metoda akustyczna – loggery

Badanie sondami wgłębnymi dużych średnic

Gaz znacznikowy

Kamery inspekcyjne

Substancje barwiące

Metoda dymowa

Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach sanitarnych

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zlokalizują nieszczelność i ją naprawią, zapraszamy do kontaktu.