Trasowanie wodociągu

Wykonujemy usługi trasowania sieci wodociągowej przy użyciu urządzeń impulsowych

wykrywanie-przeciekow-sieci-sanitarne

Trasowanie sieci wodociągowej

Trasowanie sieci wodociągowej to trudne zadanie. Utrudnieniem jest fakt, że najczęściej przewody rurociągu leżą pod ziemią. Nasza firma posiada profesjonalny sprzęt oraz niezbędną wiedzę i umiejętności, aby wykonać w pełni dokładne trasowanie rurociągów wody i nie tylko. Lokalizujemy przewody, w których medium płynie pod ciśnieniem minimum 3 barów. Jesteśmy w stanie ustalić przebieg trasy na odległość 300m. Realizujemy zlecenia z całej Polski na różnego rodzaju instalacjach. Zgłoś się do nas – pomożemy!

obsługujemy spółdzielnie mieszkaniowe

Lokalizowanie przebiegu rur - metody

Na co dzień polegamy na sprawdzonych metodach w naszej pracy, które pozwalaj nam skutecznie oraz wielowymiarowo spojrzeć na zagadnienie trasowania przewodów. Metody skuteczne przy wykrywaniu wszelkiego rodzaju wycieków z rurociągów sprawdzają się także podczas lokalizowania przebiegu rurociągów. Najczęściej stosowanymi metodami w naszej pracy są:

  • metoda termowizyjna – z użyciem kamery termowizyjnej, która pokaże zmiany w temperaturze wody w instalacji. W przypadku nieszczelności woda będzie miała inną temperaturę w miejscu wycieku.
  • metoda elektroakustyczna – polega na wykorzystaniu odgłosu wycieku w celu ustalenia jego lokalizacji. Wyciekająca z sieci wodociągowej woda wydaje specyficzny szum.
  • metoda gazu znacznikowego – z wykorzystaniem gazu obojętnego (składającego się w 95% z azotu i w 5% z wodoru), który wtłacza się do rurociągu.  W przypadku występowania jakichkolwiek nieszczelności gaz ten wydostaje się nimi wraz z wodą i unosi do góry, przenikając przez kolejne warstwy ziemi i utwardzone powierzchnie. Może być wykryty specjalnie do tego przeznaczonymi czujnikami wodoru.
  • badanie nasłuchowe sondami wgłębnymi – jest to metoda która uratowała niejednego instalatora i użytkownika wodociągu. W sposób precyzyjny pozwala namierzyć i wskazać punkt wypływu wody z sieci wodociągowej. Jesteśmy w stanie zbadać wodociąg na odległość 300m od miejsca pomiaru.

Zapraszamy z zapoznania się z innymi metodami stosowanymi do namierzania nieszczelności.

Trasowanie wodociągu - film

Nasze pozostałe usługi

Szybki pomiar wilgotności materiałów bez uszkodzeń. Szybkie zlokalizowanie wilgotności za pomocą trybu wskaźnika. Na podstawie neutralnej skali można ustalić wzrastającą lub malejącą wilgotność. Mierniki wilgotności stosujemy także do stwierdzenia, czy np. warstwa jastrychu czy posadzki gotowa jest do dalszych prac wykończeniowych np. układania podłogi drewnianej.

System lokalizacji uzbrojenia podziemnego Easyloc Rx/Tx służy do określania położenia, kierunku przebiegu i głębokości ułożenia rurociągów podziemnych – okablowania i rurociągów. Zestaw lokalizacyjny stosowany jest do wykrywania obecności nieznanych instalacji podziemnych oraz śledzenia trasy przebiegu konkretnych instalacji.

Oferujemy profesjonalne usługi lokalizowania rurociągów wodno-kanalizacyjnych oraz grzewczych. Renomowany sprzęt i najnowsze technologie pozwalają nam na ciągłe poszerzanie metod, z których korzystamy. Georadary oraz techniki pomiarowe oparte na sondowaniu obszaru to nasza codzienność.

Wykonując czyszczenia rur na zewnątrz budynku nie ograniczamy się tylko do pojedynczych metod . Wykorzystujemy różne metody czyszczenia odpływów. Zaliczamy do nich udrażnianie mechaniczne sprężynami elektrycznymi oraz wysokociśnieniowe płukanie instalacji.

Bezwykopowa renowacja rurociągów jest możliwa dzięki metodzie zwanej natryskiem polimerycznym. Jest to innowacyjna technika, która staję się coraz to popularniejsza. Stosowana głównie w przypadkach, gdy przy eksploatacji odnawianego rurociągu występują problemy z nieszczelnością i wydostawaniem się wody do otoczenia.

Chemiczne uszczelnianie rur wykonujemy przy użyciu specjalnego środka, który krystalizuje po połączeniu z powietrzem. Tą metodą uszczelniamy głównie rury centralnego ogrzewania. Metoda jest skuteczna i bezpieczna. Nie wymaga także dodatkowych prac budowlanych. 

Rozwiązujemy problemy ze szkodami wodnymi – osuszamy budynki i mieszkania h, a także osuszamy nowo – budowane budynki  zwilgoci technologicznej.

Prowadzimy usługi związane z dezynfekcją pomieszczeń np. po zalaniu, czy po pożarze. Stosujemy ozonowanie pomieszczeń specjalnym sprzętem. Odgrzybiamy pomieszczenia i całe budynki.

Specjalizujemy się w monitoringu – inspekcji TV instalacji kanalizacyjnych przy użyciu profesjonalnych cyfrowych kamer wideo zarówno samojezdnych jak i wpychanych o różnych rodzajach głowic, także obrotowych 

Częstym problem w budynkach jednorodzinnych są niewielkie i trudne do wykrycia nieszczelności instalacji kanalizacyjnych. Następstwem takiej awarii najczęściej jest wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń. Dzięki zadymiarce kanałowej szybko i skutecznie można wykryć takie miejsca.

wykrywanie-przeciekow-sieci-sanitarne

Trasowanie rur w całej Polsce

Zajmujemy się dokładnym trasowaniem przebiegu rurociągów w całej Polsce. Zapraszamy do kontaktu.