Badanie szczelności dachu

Lokalizujemy wycieki w dachach płaskich w zakładach, fabrykach, blokach, halach magazynowych
w całej Polsce.

wykrywanie-przecieków-dachów-płaskich
Diagnozujemy i wykrywamy przecieki dachów płaskich
domów jedno- i wielorodzinnych
na terenie Łodzi, woj. łódzkiego
i okolicznych województw

SKUTECZNIE METODY WYKRYWANIA
PRZECIEKÓW w DACHACH !

Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce która oferuje nowoczesne systemy lokalizacji nieszczelności pokryć dachowych poparte zaawansowanymi technikami pomiarowymi. Badania takie wykonywane są gdy zachodzi potrzeba sprawdzenia szczelności pokrycia dachowego potrzebna np. do odbioru budynku z inwestorem. Badania wykonujemy również gdy istnieje problem nieszczelności w takim pokryciu dachowym i należy zlokalizować miejsce wycieku. Lokalizacja taka za pomocą kilku metod daje klientowi gwarancję precyzyjnego i jak najmniej inwazyjnego wykrycia miejsca nieszczelności.

Diagnostyka stanu połaci dachowej - lokalizacja nieszczelności dachu

Lokalizacja nieszczelności dachu oraz diagnostyka stanu połaci dachowej to jeden z ważniejszych działów jakim zajmuje się nasza firma Świat Instalacji. Stosowane przez nas  metody lokalizacji nieszczelności dachu są bezinwazyjne, co oznacza, że pokrycie dachowe nie ulega żadnym zniszczeniu podczas przeprowadzania działań diagnostycznych. Wysoka skuteczność naszych działań oraz zadowolenie naszych klientów to efekt kilku lat doświadczeń połączonych z wysokiej klasy urządzeniami pomiarowymi .

Diagnostyka - stanu - połaci - dachowej
Wykrywanie - nieszczelności - dachów - płaskich

Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy się także wykrywaniem nieszczelności w dachach płaskich pokrytych materiałami izolacyjnymi takimi jak:

  • papa termozgrzewalna
  • membran PCV
  • membrany TPO, EPDM

Nawet niewielka nieszczelność w dachu może doprowadzić do poważnych skutków zalania obiektu, co skutkuje zniszczeniami i poważnymi stratami materialnymi. 

Lokalizacja miejsc nieszczelności dachu

Jako firma diagnostyczna specjalizujemy się w lokalizacji miejsc nieszczelności pokryć dachowych. Wykrywamy miejsca nieszczelności newralgicznych miejsc jakimi są obróbki kominów, przejść wszelkiego rodzaju instalacji tj, wywiewki kanalizacyjne, czerpnie i wyrzutnie wentylacji mechanicznej czy przewody  ciepła technologicznego. W wielu przypadkach precyzyjne wyznaczenie miejsca uszkodzenia materiału hydroizolacyjnego wymaga dogłębnego sprawdzenia  drożności i czyszczenia innych przewodów odprowadzających wodę opadową. Nasi technicy również są przygotowani na taką ewentualność i wykonają taką usługę uzgadniając wcześniej szczegóły.

Lokalizacja miejsc nieszczelności dachu
diagnostyka - pokryć - dachowych

Diagnostyka pokryć dachowych - przeglądy okresowe

Profesjonalnie zajmujemy się wykrywaniem wycieków występujących na dachach płaskich. Każda nieszczelność połaci dachowej może mieć negatywne skutki dla środowiska i dla ludzi, dlatego ważnym elementem konserwacji jest coroczny przegląd dachu. Dzięki prewencyjnym działaniom ograniczamy  straty ciepła, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Coroczne przeglądy dachu wykonujemy   różnymi metodami – nasz technik dobierze odpowiednią metodę w zależności od  budynku, materiału, z którego wykonane jest pokrycie dachowe oraz jego bryły i technologi budowlanej.

 

Wykrywanie nieszczelności elewacji budynku

Nasza firma zajmuje się także wykrywaniem wszelkich nieszczelności, jakie mogą się pojawić na elewacji budynku. Niezależnie od przeznaczenia budynku (mieszkanie, biuro, zakład przemysłowy) zlokalizujemy każde miejsce występowania przecieku. Posiadamy bogate doświadczenie w naszej branży oraz operujemy profesjonalnym sprzętem, który sprawdza się w każdych warunkach. 

Wykonamy oględziny oraz zajmiemy się niezwłoczną detekcją nieszczelności na elewacji budynku w każdym miejscu w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z nasza firma „Świat instalacji”.

wykrywanie nieszczelności elewacji budynków

Oferujemy specjalistyczne usługi diagnostyki dachu

Techniki pomiarowe stosowane w wykrywaniu nieszczelności dachu

Oferujemy nowoczesne systemy lokalizacji nieszczelności pokryć dachowych poparte zaawansowanymi technikami pomiarowymi.

metoda - potencjału - pola na sucho

Metoda potencjału pola
(metoda Leopoma)

Metoda potencjału pola jest to elektryczny system pomiaru nieszczelności pokryć dachowych. Metoda ta służy do diagnostyki dachów płaskich, z wyjątkiem dachów na membranie EPDM. Jest ona w szczególności stosowana w przypadku dachów zielonych, odwróconych, balastowych, gdyż pozwala na odnalezienie dokładnego miejsca nieszczelności, bez usuwania warstw znajdujących się na hydroizolacji budynku.

Metoda elektryczna na sucho
przy użyciu przenośnego generatora prądu

Metoda elektryczna przy użyciu przenośnego generatora prądu należy do najbardziej zawansowanej techniki pomiaru nieszczelności pokrycia dachu. Ta technika pomiarowa jest szeroko stosowana przez wiele lat w przemyśle petrochemiczny, lotniczym, budowlanym, instalacyjnym oraz tworzyw sztucznych.

metoda - potencjału - pola

Metoda konduktometryczna

Jest to jedna z najłatwiejszych metod pomiaru wilgotności materiałów. W procedurze tej wykorzystuje się zmiany konduktancji materiałów razem ze zmianą ich wilgotności. Metoda ta umożliwia pomiar wilgotności w dowolnym punkcie. Jedynym jej minusem jest to, że wymaga uszkodzenia warstwy materiału poprzez przebicie przez sondy pomiarowe w postaci szpilki pokrycia dachowego w określonym punkcie i z tego względu jest rzadko wykorzystywana.

LOKALIZACJA-WYCIEKU-DACHU

Metoda
dymowa

Może być ona również wykorzystywana jako samodzielna do wykrywania nieszczelności pokryć dachowych, zarówno nowych jak i starych dachów płaskich. Pod powierzchnię pokrycia dachowego wtłacza się gaz składający się z 95 % z azotu i 5 % wodoru, tzw. gaz znacznikowy. Jest to gaz o małej gęstości, który w miejscach potencjalnej nieszczelności pokrycia dachowego przechodzi w górę wskazując optycznie te miejsca. Co więcej miejsca przecieku możemy określić szczegółowo detektorem gazu. Używany dym nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi, ponieważ składa się on z mgiełki wodnej, jest całkowicie nietoksyczny i bezwonny. Przewagą tej metody jest prostota i szybkość wykrycia miejsc nieszczelności wszystkich rodzajów pokryć dachowych na dachach płaskich. Natomiast wadą tej metody jest brak możliwości określenia wielkości i zakresu zawilgocenia izolacji dachowych.

metoda - próżniowa

Metoda
próżniowa

Badanie szczelności za pomocą ramek próżniowych jest wyjątkowo przydatne, kiedy chcemy zbadać dane połączenie hydroizolacji w szybki i skuteczny sposób. Szereg rodzajów przyssawek pozwala na badanie różnych rodzajów spoin, jednak ich wielkość ogranicza powierzchnie kontrolowane. Metoda próżniowa zalecana jest do sprawdzenia trudnych złącz membrany – połączenia typu „T” i „krzyżowych”.

Metoda pomiaru
wilgotności wgłębnej.

Tramex Dec Scanner to mobilny nieniszczący skaner impedancji. Jest przeznaczony do natychmiastowego badania warunków wilgotności w systemach dachowych i hydroizolacyjnych. Idealny do wykrywania wycieków wody w wielu materiałach budowlanych.

Zestaw do kontroli dachu Tramex pozwala na punktowe, nieniszczące sprawdzanie warunków wilgoci w pokryciach dachowych i systemach hydroizolacyjnych do głębokości około 4 cali, a także nieniszczący pomiar warunków wilgoci na pokładach betonowych, pokładach drewnianych i wilgotność względna otoczenia i warunki punktu rosy.

zasady - lokalizacji - wycieku - dachu

Ogólna zasada działania metody Leopoman

Zestaw pomiarowy do zastosowania metody Leopoman składa się z dwóch głównych elementów: generatora i jednostki detektora. Podanie napięcia do badanej folii czy papy odbywa się poprzez instalację obwodu pierścieniowego z pozytywnym biegunem na wierzchniej powierzchni uszczelniającej oraz przewodu uziemiającego z negatywnym biegunem na dolnej powierzchni spodniej uszczelnienia

W momencie występowania nieszczelność dochodzi do zwarcia. Moduł detektora jest podłączony do dwóch sond ręcznych, które utrzymywane w kontakcie z powierzchnią dachu kierują na miejsce przecieku. Proces przebiega niezależnie od pokrycia warstwy uszczelniającej żwirem lub warstwą zieleni. Konieczne jest jedynie zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności. Badania muszą być prowadzone przez odpowiednio przeszkolonych techników. Ich wiedza i doświadczenie pozwalają na odpowiednią interpretację wyników i dokładne wskazanie miejsca przecieku.

firma - lokalizującą - wycieki - dachów

Dachy na których możemy
stosować metodę Leopoman:

  • Dach żelbetowy – materiał jakim jest beton charakteryzuje się wysoką zawartością wody. Kiedy podłoże betonowe jest suche, to zawartość wody w samym materiale jest na tyle wysoka, że wystarcza do przeprowadzenia pomiarów.
  • Dach stalowy – konstrukcja stalowa pod hydroizolacją stanowi idealne warunki do przeprowadzenia pomiarów.
  • Dach drewniany – chociaż drewniana konstrukcja dachu nie przewodzi prądu, badanie metodą Leopoman jest możliwa.

Lokalizacja nieszczelności dachu - cena

Wycena usługi zlokalizowania miejsca przecieku dachu oraz zabezpieczenia go, czyli wykonania odpowiedniego uszczelnienia jak najmniej inwazyjną metodą jest każdorazowo kalkulowana zależnie od zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego i detekcyjnego. Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Dodatkowe metody badawcze wykorzystywane w diagnostyce dachów

Próby szczelności instalacji

Termowizja

Metoda akustyczna – geofon

Metoda akustyczna – korelacja wycieku

Metoda akustyczna – loggery

Badanie sondami wgłębnymi dużych średnic

Gaz znacznikowy

Kamery inspekcyjne

Substancje barwiące

Metoda dymowa

zadymianie - uslugi

Badanie szczelności dachów płaskich

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zlokalizują nieszczelność i ją naprawią, zapraszamy do kontaktu.