Płukanie instalacji

Wykonujemy usługi chemicznego czyszczenia instalacji grzewczych.

Czyścimy chemicznie podłogówkę

Zajmujemy profesjonalnym czyszczeniem CO w domach i mieszkaniach. Wykonujemy odszlamienie instalacji C.O. i ogrzewania podłogowego.Działamy na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego

Co się dzieje w instalacji grzewczej?

Czyszczenie instalacji grzewczej po co to robić?

Woda znajdująca się w układzie grzewczym która latami cyrkuluje w układzie grzewczym traci swoje właściwości co powoduje spadek wydajności, awarie i uszkodzenia elementów wbudowanych w instalacje. Awarii najczęściej ulegają pompy cyrkulacyjne, wymienniki płytowe czy armatura zabezpieczająca urządzenie grzewcze. Są to problemy, którym możemy zapobiec poprzez uzdatnienie wody grzewczej. Jakość wody określa w dużej mierz stan instalacji. Im bardziej będziemy dbać o nasz układ grzewczy tym dłużej będziemy się cieszyć sprawną i bezawaryjną pracą instalacji. 

Co się dzieje wewnątrz instalacji?

Instalacja centralnego ogrzewania składa się z różnych komponentów, które są wymagane do poprawnego i bezawaryjnego działania systemu grzewczego. Materiał z jakiego wykonane są poszczególne elementy armatury różnią się od siebie właściwościami fizycznymi i chemicznymi podczas pracy. Łącząc różne materiały tj, stal, miedz, mosiądz, aluminum czy inne materiały w jeden układ, siłą rzeczy narażamy cała instalacje na wzajemne reakcje fizykochemiczne i biochemiczne. Skutkiem wzajemnej współpracy w układzie jest pojawienie się tzw szlamu i kamienia kotłowego. Aby zminimalizować możliwość uszkodzenia  któregoś z elementu systemu grzewczego zaleca się regularne i rzetelne sprawdzanie jakości wody, która krąży w układzie.

Dlaczego warto czyścić instalacje grzewczą?
Płukanie rur instalacji centralnego ogrzewania -Świat Instalacji

Płukanie instalacji Łódź i całe woj. łódzkie

Nasza firma Świat Instalacji od lat zajmuje się obsługą techniczną instalacji sanitarno-grzewczych. Doświadczenie które zdobyliśmy, pozwoliło nam nie tylko zapobiegać awariom instalacji grzewczym poprzez płukanie i czyszczenie instalacji, ale również na bezinwazyjną lokalizacje miejsc nieszczelności. Działać na terenie woj. łódzkiego i miasta Łodzi. 

Czyszczene instalacji grzewczych i technologicznych

Lokalizując wycieki wody na instalacjach grzewczych częstą przyczyną uszkodzeń okazują się instalacje gdzie właściwości wody kotłowej znaczne odbiegają od normy podawanej przez producentów kotłów . Widząc jak dużo jest ich i jak często klienci nie mają pojęcia o potrzebie czyszczenia i kontrolowania parametrów czynnika grzewczego postanowiliśmy przedstawić co tak naprawdę dzieje się wewnątrz układu grzewczego i co się w nim znajduje. 

Zajmujemy się profesjonalnie czyszczeniem układów grzewczych - instalacji C.O.
Stosujemy urządzenia i chemię firmy Fernox

Dlaczego czyszczenie chemiczne instalacji jest takie ważne?

Prawidłowe oczyszczanie wody kotłowej to najprostszy i najtańszy sposób na zapewnienie ochrony przed awarią  kotła i układu centralnego ogrzewania. Zainwestowanie w nowy kocioł stanowi znaczący zakup, gdyż kocioł to jedno z najdroższych urządzeń posiadających największe krytyczne znaczenie w domu.

Nowoczesna technologia skraplania sprawiła, że kotły stały się mniejsze i bardziej energooszczędne, aby zmniejszyć zużycie paliwa i zminimalizować poziom emisji dwutlenku węgla w gospodarstwach domowych, jednak miniaturyzacja oznacza również, że wąskie kanały wewnątrz kotła są bardziej podatne na zablokowanie przez krążące zanieczyszczenia.

Prawidłowo przeprowadzone oczyszczanie wody grzewczej podczas instalowania lub serwisowania kotła może pomóc zaoszczędzić tysiące złotych dzięki uniknięciu szybszej, możliwej do uniknięcia wymiany lub naprawy kotła, a także dzięki tańszej eksploatacji instalacji centralnego ogrzewania domu.

Chemia jaką stosujemy i sprzedajemy!

ds40-fernox

DS 40

Silny środek do usuwania kamienia kotłowego, szlamu zalegającego w rurach oraz  innych osadów znajdujących się w  instalacji centralnego ogrzewania.

Power-Cleaner-F8-500ml

F8 POWER

Służy do silnie zabrudzonych instalacji grzewczych, usuwa szlamy i inne zabrudzenia znajdujące się w systemie grzewczym.

Cleaner-F3

Cleaner F3

Usuwa szlamy i inne zanieczyszczenia w obiegach grzewczych. Świetnie sprawdza się do czyszczenia nowych instalacji przed oddaniem do użytkowania. 

Protector-fluid

Protector fluid

Zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego w układach grzewczych, zapobiega korozji, wydłuża pracę pomp obiegowych. 

FERNOX AF10 BIOCIDE

Doskonałe uzupełnienie inhibitora korozji, środek biobójczy zapobiegający powstawaniu glonów i osadów w zładzie wodnym

FERNOX DS-3 USUWANIE KAMIENIA

Służy do usuwania kamienia z grzałek wodnych każdego typu, przywracając ich sprawność. Może być bezpiecznie stosowany w elementach ze stali, żeliwa, miedzi, mosiądzu, PCW, kauczuku ABS

Alphi-11

Środek jako czynnik grzewczy zapobiegający zamarzaniu instalacji łączy w sobie inhibitory korozji. Utrzymuje sprawność instalacji i przedłuża żywotność 

FERNOX F2 BOILER

Wycisza pracę kotła. Zwiększa skuteczność przenoszenia ciepła w instalacji. Może być stosowany z wszystkimi środkami ochronnymi Fernox. Może pozostawać w instalacji na stałe w czasie pracy.

Sytem magnetycznych filtrów do zapobiegania ponownemu zabrudzeniu instalacji

FERNOX Filtr TF1 Omega

FERNOX TF1 Delta Filter

FERNOX Filtr magnetyczny TF1

Płukanie instalacji grzewczej-Świat Instalacji

Dlaczego warto czyścić instalację i montować filtry magnetyczne?

Klienci często zadają nam pytania dotyczące tego, po co montować filtry magnetyczne skoro mają nowoczesne systemy grzewcze i nowe rury. Otóż odpowiedź jest prosta. W systemach, które nie są konserwowane, dochodzi do nadmiernego gromadzenia się magnetytu. Jest to tlenek żelaza, który w dużej ilości powoduje punktowe niedogrzanie grzejników i obciąża pracę kotła grzewczego. Magnetyt, osadzający się na ściankach przewodów, powodując spadek wydajności całego systemu grzewczego. 

Systemy grzewcze w których wykonujemy konserwacje.

Kotłownie
gazowe

Pompownie
pompy ciepła

kotłownie
stałopalne

-Instalacje grzewcze które czyścimy-

Ogrzewanie
grzejnikowe

Wycieki z ogrzewania podłogowego a jego lokalizacja

Ogrzewanie
podłogowe

Ogrzewanie
ścienne

JAKIE PRZEBIEGA PROCES CZYSZCZENIA CHEMICZNEGO?

Procedura przygotowania instalacji do czyszczenia chemicznego

Przygotowanie instalacji C.O. do czyszczenia

Każda z instalacji która ma zostać  poddana procesowi czyszczenia powinna zostać uprzednio przygotowana do całego procesu. W pierwszej kolejności demontujemy bądź zabezpieczamy armaturę która mogłaby zostać uszkodzenia podczas wykonywania prac. Mowa tu o pompach, rotametrach, zaworach bezpieczeństwa czy innych czujnikach elektronicznych wbudowanych w instalacje. Czasami w celu przeprowadzenia płukania należy zamontować armaturę przez którą  będziemy czyścić instalacje np filtr magnetyczny. 

Płukanie wstępne podczas czyszczenia centralnego ogrzewania

W pierwszej fazie przystępujemy do opróżnienia instalacji z wody bądź innego medium znajdującego się w instalacji. Po podłączeniu pompy płuczącej przystępujemy  do wstępnego czyszczenia instalacji poprzez przepłukanie jej  z zanieczyszczeń tzw. pływających. 

Płukanie instalacji podczas czyszczenia chemicznego
Usługi czyszczenia chemicznego co

Czyszczenie chemiczne CO

Każdy proces czyszczenia instalacji jest inny. Płukanie chemiczne polega na wytworzeniu przez kompresor strumienia wody z powietrzem o charakterze pulsacyjnym. Taki strumień wody i powietrza pod ciśnieniem do 8 barów silnie uderzając w ścianki rury udrażnia ją odrywając zanieczyszczenia. W całym procesie płukania chemiczne wprowadzany jest preparat chemiczny który wchodząc w reakcje z osadami wypłukuje i usuwa na zewnątrz do osadnika.

Wprowadzenie inhibitora korozji Fernox

Ostatnią czynnością jaka towarzyszy w całym procesie czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania jest wprowadzenie inhibitora korozji. Jest to czynność którą wykonujemy jako opcjonalną. Ilość i cena dodania inhibitora korozji uzależniona jest od zładu wody znajdującego się w układzie grzewczym.

Płukanie instalacji podczas czyszczenia chemicznego

Czyszczenie instalacji grzewczych z osadów i kamienia powstałego podczas eksploatacji

Oferujemy profesjonalne czyszczenie instalacji  c.o. grzejników, ogrzewania podłogowego i wymienników ciepła we wszystkich typach budynków. Zapraszamy do kontaktu  z naszą firmą Świat Instalacji – wykwalifikowana kadra w sposób profesjonalny i kompleksowy podejdzie do powierzonego zadania.

Czyszczenie ogrzewania - przywróć 100% mocy swojej instalacji grzewczej

Dzięki usłudze czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania  jesteśmy w stanie przywrócić parametry wydajności praktycznie nowej instalacji. Przyczyną najczęstszych awarii jest zalegający szlam i kamień ograniczający przepływ i często powodują niedogrzanie pomieszczeń, nierówną pracę instalacji oraz zakłócenia w pracy całego sytemu grzewczego. Proponujemy profesjonalną usługę czyszczenia i konserwacji instalacji centralnego ogrzewania.

 

Czyścimy chemicznie podłogówkę

Czyszczenie chemiczne instalacji grzewczych

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zadbają o komfort cieplny zapraszamy do kontaktu.