Płukanie instalacji

Wykonujemy usługi płukania instalacji grzewczych  i sanitarnych

nieszczelność-gazu

Zajmujemy się profesjonalnie czyszczeniem układów grzewczych - instalacji centralnego ogrzewania

Systemy grzewcze w których możemy wykonać konserwacje.

Kotły
gazowe

Pompy
ciepła

kotły
stałopalny

-Instalacje grzewcze które czyścimy-

Ogrzewanie
grzejnikowe

Ogrzewanie
podłogowe

Ogrzewanie
ścienne

JAKIE PRZEBIEGA PROCES CZYSZCZENIA

Przygotowanie instalacji

Każda z instalacji która ma zostać  poddana procesowi czyszczenia powinna zostać uprzednio przygotowana do całego procesu. W pierwszej kolejności demontujemy bądź zabezpieczamy armaturę która mogłaby zostać uszkodzenia podczas wykonywania prac. Mowa tu o pompach, rotametrach, zaworach bezpieczeństwa czy innych czujnikach elektronicznych wbudowanych w instalacje. Czasami w celu przeprowadzenia płukania należy zamontować armaturę przez którą  będziemy czyścić instalacje. 

Płukanie wstępne

W pierwszej fazie przystępujemy do opróżnienia instalacji z wody bądź innego medium znajdującego się w instalacji. Po podłączeniu pompy płuczącej przystępujemy  do wstępnego czyszczenia instalacji poprzez przepłukanie jej  z zanieczyszczeń tzw. pływających. 

Płukanie chemiczne

Każdy proces czyszczenia instalacji jest inny. Płukanie chemiczne polega na wytworzeniu przez kompresor strumienia wody z powietrzem o charakterze pulsacyjnym. Taki strumień wody i powietrza pod ciśnieniem do 8 barów silnie uderzając w ścianki rury udrażnia ją odrywając zanieczyszczenia. W całym procesie płukania chemiczne wprowadzany jest preparat chemiczny który wchodząc w reakcje z osadami wypłukuje i usuwa na zewnątrz do osadnika.

Wprowadzenie inhibitora korozji

Ostatnią czynnością jaka towarzyszy w całym procesie czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania jest wprowadzenie inhibitora korozji. Jest to czynność którą wykonujemy jako opcjonalną. Ilość i cena dodania inhibitora korozji uzależniona jest od zładu wody znajdującego się w układzie grzewczym.

Czyszczenie instalacji grzewczych z osadów i kamienia powstałego podczas eksploatacji

Oferujemy profesjonalne czyszczenie instalacji  c.o. grzejników, ogrzewania podłogowego i wymienników ciepła we wszystkich typach budynków. Zapraszamy do kontaktu  z naszą firmą Świat Instalacji – wykwalifikowana kadra w sposób profesjonalny i kompleksowy podejdzie do powierzonego zadania.

Czyszczenie ogrzewania - przywróć 100% mocy swojej instalacji

Dzięki usłudze czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania  jesteśmy w stanie przywrócić parametry wydajności praktycznie nowej instalacji. Przyczyną najczęstszych awarii jest zalegający szlam i kamień ograniczający przepływ i często powodują niedogrzanie pomieszczeń, nierówną pracę instalacji oraz zakłócenia w pracy całego sytemu grzewczego. Proponujemy profesjonalną usługę czyszczenia i konserwacji instalacji centralnego ogrzewania.

 

Czyszczenie chemiczne instalacji grzewczych

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zadbają o komfort cieplny zapraszamy do kontaktu.