Wyciek wody z basenu

Wyciek wody z basenu – lokalizacja wycieków instalacji basenowych oraz warstw wyłożenia basenowego.

Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji

Basen murowany

Coraz częściej ludzie decydują się na budowę basenu przydomowego, z którego mogą korzystać podczas letnich dni. Aby basen murowany służył na długie lata, już na etapie budowy trzeba zadbać o jego dokładną hydroizolację. Dzięki rzetelnemu wykonaniu, w przyszłości konstrukcja będzie szczelna i nie będą pojawiały się wycieki wody w basenie.

Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji
Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji

Basen przydomowy - wyciek wody z basenu

Co robić, gdy ucieka woda z basenu przydomowego, bo okazuje się, że nasz basen jest nieszczelny? Najlepiej nie czekać i szybko zwrócić się o poradę do fachowców. Naszą specjalizacją jest lokalizacja wycieku wody w basenie i wykrywanie nieszczelności. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – odpowiemy na pytania, omówimy szczegóły współpracy oraz ustalimy dogodny termin oględzin przez fachowca.

Wykrywanie wycieków wody w basenie

Jak sprawdzić, gdzie jest wyciek wody w basenie? Często zgłaszają się do nas klienci, którzy borykają się z ubytkiem wody w basenie. Każdy z basenów, nawet ten wykonany z najlepszych komponentów, po pewnym czasie może zacząć przeciekać. Najczęściej związane jest to z komponentami wbudowanymi w basen: odpływy denne, dysze napływowe, lampy, masażery wodne czy puszki podłączeniowe. Bardzo często w miejscach styku pojawiają się mikropęknięcia i dziury w basenie, które zaczynają przepuszczać wodę do gruntu. 

Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji
Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji

Wykrywanie nieszczelności basenu

Nasza specjalizacja, jaką jest wykrywanie nieszczelności basenów, wiąże się z zastosowaniem różnych technik diagnostycznych. W zależności od rodzaju pokrycia i schematu rozłożenia instalacji dobieramy i wdrażamy rozwiązania, które sprawdzają się w diagnostyce basenowej.

Lokalizacja uszkodzonej instalacji basenowej

Bardzo często po przyjedzie naszych techników i wstępnych pomiarach, okazuje się, że mamy do czynienia z uszkodzonymi instalacjami odpływowymi i doprowadzającymi oczyszczoną wodę do dysz napływowych. Jesteśmy w stanie w sposób precyzyjny namierzyć uszkodzony fragment instalacji, zlokalizować wyciek wody w basenie i wskazać punkt awarii. Wprowadzone przez nas techniki bezinwazyjnej renowacji rur w większości przypadków pozwalają nam na usunięcie problemu w sposób bezwykopowy i bez ingerencji w instalację. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy.

Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji
Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji

Wyciek wody w basenie - przyczyny i awarie

Przyczyn uszkodzenia instalacji basenowej może być wiele. Jedną z nich jest np. zła kompensacja przewodów, obsunięcie podłoża, czy wada zastosowanego materiału, która, wbrew panującym opiniom, zdarza się dość często. Na skutek uszkodzenia instalacji powstają dziury w basenie. 

Basen przydomowy - metody wykrywania nieszczelności

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki zakres usług związanych z detekcją wycieków. Do najczęściej używanych zaliczamy:

Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji

Namierzanie wycieków instalacji basenowych

Oferujemy badanie kamerą inspekcyjną, jako jedną z metod wykrywania przecieków w basenach, rurociągach wodnych, kanalizacyjnych oraz w kanałach wentylacyjnych w budynkach o różnorakim przeznaczeniu w całej Polsce. Metodę z wykorzystaniem kamery inspekcyjnej stosujemy często jako uzupełnienie innych metod lokalizacji nieszczelności. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą Świat Instalacji – wykwalifikowana kadra w sposób profesjonalny i kompleksowy podejdzie do zagadnienia wykrycia wycieku.

Próba szczelności instalacji to pierwsza i podstawowa czynność jaką wykonujemy w celu wytypowania instalacji, która się rozszczelniła. Polega ona na zamontowaniu manometru wzorcowego na instalacji i sprawdzaniu jej wytrzymałości.

Urządzenie pomiarowe popularnie nazywane termowizją to jedna z najstarszych metod wykorzystywanych w czasie lokalizacji wycieków gorącej wody oraz mostków termicznych. Kamera termowizyjna natychmiast pokazuje wady budowlane oraz miejsca utraty ciepła, czyniąc to z niezrównaną dokładnością.

Geofon służy do wykrywania wycieków powstałych w rurociągach wody pitnej. Znajduje on także zastosowanie w innych typach rurociągów, np. tradycyjnych sieciach ciepłowniczych, pod warunkiem, że dane medium wydostaje się z rury pod wpływem ciśnienia i powstający w ten sposób szum przenoszony jest na powierzchnię gruntu. Geofon wykrywa obszar wycieku, jak również punktowo lokalizuje miejsce uszkodzonej rury.

Zestaw przeznaczony jest do lokalizacji nieszczelności w sieciach wodociągowych techniką korelacji szumów. Woda, która wypływa z rurociągu w miejscu nieszczelności, powoduje szum, który korelator wykrywa i przekazuje. Niezbędnymi danymi będą: długość przewodu rurociągu, na którym występuje przeciek, jego średnica oraz rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest instalacja.

Metoda ta należy do najnowszej generacji sprzętu przeznaczonego do lokalizacji wycieków wody, łączącego funkcję rejestratora i korelatora szumów w jednym urządzeniu.

Badanie gazem znacznikowym to inaczej tzw. metoda wodorowa – polega na wprowadzeniu do wnętrza rurociągu pod ciśnieniem gazu obojętnego (składającego się w 95% z azotu i w 5% z wodoru). Jest to mieszanina gazów całkowicie nietoksyczna, niepalna, bezwonna. Gaz znacznikowy wydostaje się przez szczeliny w uszkodzonym rurociągu. Pozwala to na lokalizację nawet niewielkich nieszczelności. Dodatkowo jest to metoda szybka, bezpieczna i niezawodna.

Kamery inspekcyjne wykorzystywane są do kontroli kanałów kominowych, wentylacyjnych, rurociągów wodnych i kanalizacyjnych. Zastosowanie transmitera w połączeniu z kamerą umożliwia dodatkowo dokładną lokalizację obiektów takich jak gniazda zwierząt, miejsca przecieków. Urządzenia tego typu są niezastąpionym narzędziem pracy zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych obiektach przemysłowych. Pozwalają na szybkie, a tym samym tanie usuwanie awarii.

Metoda dająca świetne rezultaty w przypadku lokalizowania przecieków brodzików, uszczelnień materiałów budowlanych czy wydostających się zapachów z instalacji kanalizacji w budynku. Metoda polega na dodaniu do medium w rurociągu barwnika obojętnego i obserwacji wizualnej przebiegu rurociągu. 

Badanie polega na wprowadzeniu w przewody instalacji wodociągowej wodoszczelnego mikrofonu, który zbiera dźwięki i przetwarza je do urządzenia centralnego. Plusem tej metody jest możliwość wykonania badania bez opróżniania wody z sieci instalacji. Mikrofon o odpowiednich właściwościach pozwala na wykrycie nawet najmniejszych nieszczelności sieci hydraulicznej.

Metoda dająca świetne rezultaty w przypadku lokalizowania przecieków dachów płaskich oraz podczas badania wydostających się zapachów z kanalizacji w budynkach.
W przypadku dachów płaskich, po odpowiednim przygotowaniu dachu, umożliwia ona penetrację dymu pod hydroizolacją. To z kolei pozwala na zlokalizowanie nawet
drobnych nieszczelności w poszyciu dachu.

Metoda polegająca na zbieraniu szumów na poziomie ultradźwięków z instalacji oraz zebranie ich w urządzeniu rejestrującym. Metoda ta jest bezinwazyjna i pozwala na detekcję nieszczelności w sposób bardzo dokładny. 

Ma szerokie zastosowanie w instalacjach wodnych, ale też kanalizacyjnych i gazowych.

Wyciek wody w basenie - przeciek24.com - Świat Instalacji

Wyciek wody z basenu

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w lokalizacji wycieku w instalacji basenowej, zapraszamy do szybkiego kontaktu z naszą firmą. Działamy szybko, sprawnie i kompleksowo.