Wykrywanie nieszczelności instalacji wodnej

Wykrywanie nieszczelności
instalacji wodnej w budynkach biurowych, produkcyjnych i przemysłowych w całej Polsce

wykrywanie-przeciekow-sieci-sanitarne
Świat Instalacji

Zajmujemy się wykrywaniem przecieków wody w instalacjach wodnych w budynkach mieszkalnych w Łodzi i okolicach

Instalacja wodna

Instalacja wodna to wszystkie rury rozprowadzające wodę w budynku niezależnie od tego, czy to jest budynek mieszkalny, przemysłowy, czy użyteczności publicznej. Instalacja wodna obejmuje rurociągi wody pitnej zarówno zimnej, jak i ciepłej  oraz instalację wodną przeciwpożarową, czyli hydrantową oraz tryskaczową. Do tych instalacji doprowadzana jest woda z wodociągu poprzez przyłącze wodociągowe do budynku. 

Zasilanie budynków w bieżącą wodę w obecnych czasach jest standardem. Brak bieżącej wody w domu, biurze, czy zakładzie produkcyjnym może odbić się negatywnie nie tylko na humorach ludzi zamieszkujących budynek lub pracujących w nim, ale także na procesie produkcyjnym, jeśli woda jest w nim wykorzystywana na co dzień. 

Świat Instalacji
Świat Instalacji

Wykrywanie nieszczelności instalacji wodnej

Wykrywanie nieszczelności instalacji wodnej to proces skomplikowany i dość trudny. Dlaczego? Zazwyczaj w budynkach rury zasilające budynek w wodę ciepłą i zimną są ukryte w ścianach pod warstwami okładzin np. tapet, oraz tynków itp. Aby dostać się do rury czasami niezbędne jest zerwanie wierzchniej warstwy wykończeniowej ściany i wkucie się w mur. Często jednak da się uniknąć takiej procedury rozwiązywania problemów z wyciekiem wody. W naszej działalności często stosujemy metody bezinwazyjne zarówno w lokalizacji miejsc przecieku, jak i w uszczelnianiu rur. Rozumiemy, że zdarzenie wycieku wody zdarza się nagle i nieoczekiwanie. Staramy się zminimalizować prace związane z ewentualną rozbiórką, kuciem itp. Działamy sprawnie, dobierając metodę naszej pracy dopasowaną do otaczających warunków i możliwości. 

Naszą firmę tworzą fachowcy w branży wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. Dzięki temu możemy wykonywać naszą pracę szybko i sprawnie.

Lokalizacja wycieków wody z instalacji

Zajmujemy się profesjonalną lokalizacją wycieków wody z instalacji wodnych: wody ciepłej, wody zimnej, hydrantowej i tryskaczowej. Nasza praca polega na szybkiej reakcji, dokonaniu oględzin i przystąpieniu do pracy opierając się na dopasowanych do warunków otoczenia metodach lokalizacji.

Działamy na terenie całego kraju lokalizując wycieki wody w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. 

Przyrządy do wykrywania wycieków wody z instalacji wodnych

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy szereg metod lokalizacji wycieków wody z instalacji wodnych. W różnych metodach stosujemy różne przyrządy, niekiedy bardzo wyspecjalizowane. 

Nasi doświadczeni fachowcy posiadają ogromną wiedzę dotycząca pracy z urządzeniami, które stosujemy do wykrywania przecieków wody. Ponadto nieustannie poszerzamy nasz zakres wiedzy uczestnicząc w rozmaitych szkoleniach i kursach. Jesteśmy profesjonalistami w branży wykrywania nieszczelności wody. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Wykrywanie uszkodzeń instalacji wodnej w posadzce

Najczęściej jakakolwiek awaria instalacji wodnej, która biegnie pod posadzką, wiąże się z nakładem w postaci kucia, czy większego remontu, aby dostać się do miejsca wycieku wody. Nasza firma na co dzień stosuje najbardziej nieinwazyjne metody pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby unikać brudnych i niszczących okładziny prac. W naszej pracy wykorzystujemy np. metodę termowizyjną, dzięki której można zobaczyć rozkład temperatury w miejscu wycieku. Dodatkowo można także zastosować metodę akustyczną i pomiaru wilgotności

Należy mieć na uwadze, iż nawet najbardziej specjalistyczny sprzęt i najbardziej fachowy pracownik nie mogą w 100% zagwarantować dokładności detekcji miejsca występowania nieszczelności instalacji wodnej podposadzkowej. Zależne jest to od kilku czynników, m.in. rodzaju posadzki, rodzaju izolacji termicznej, średnicy rur, głębokości osadzenia rur w posadzce itp.

Jeżeli macie państwo do czynienia z wyciekiem rury pod podłogą, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

objawy pękniętej rury centralnego ogrzewania

Przeciek instalacji wodnej Łódź

Przeciek na instalacji wodnej może zdarzyć się właściwie w każdym momencie. Ważnym jest, aby szybko reagować i tym samym ograniczyć starty powstałe poprzez wyciek wody z rurociągu. Nasi fachowcy zajmą się zlokalizowaniem nieszczelności oraz szybkim ich usunięciem zarówno w pomieszczaniu łazienki, jak i kuchni.

Wykrywanie nieszczelności instalacji wodnej

Firma Świat instalacji szybko i kompleksowo zajmie się zlokalizowaniem miejsca nieszczelności instalacji wodnej w Twoim domu w Łodzi i okolicach oraz w większych budynkach w całym kraju. Zapraszamy do kontaktu. Działamy sprawnie i szybko.