Wyciek z ogrzewania podłogowego

Wyciek z ogrzewania podłogowego – wykrywamy i naprawiamy nieszczelności w ogrzewaniu podłogowym w całej Polsce

Wyciek z ogrzewania podłogowego - Wyciek z podłogówki - Przeciek24.com - Świat Instalacji

Wyciek z ogrzewania podłogowego

Wyciek z ogrzewania podłogowego może być przyczyną wielu poważniejszych problemów. Prowadzi do zawilgocenia powierzchni, podnoszenia się podłóg i powstania innych zniszczeń. Jeśli istnieje podejrzenie wycieku z ogrzewania podłogowego, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistami, którzy zlokalizują usterkę. 

Wykrywamy też przecieki wody w instalacjach grzewczych w budynkach mieszkalnych, biurowych, produkcyjnych i przemysłowych. Zapraszamy do kontaktu z firmą Świat Instalacji.

Wycieki z ogrzewania podłogowego a jego lokalizacja
dziura w rurze podająca przeciek instalacji

Przyczyny wycieku z ogrzewania podłogowego

Przyczyn wycieków z ogrzewania podłogowego może być kilka. Należą do nich:

  • montaż ogrzewania bez projektu,
  • nieprawidłowe przymocowanie rur,
  • brak próby szczelności,
  • źle przygotowane i zaizolowane podłoże,
  • nieodpowiednio dobrana posadzka na ogrzewanie podłogowe,
  • i inne.

Wykrywania wycieku z ogrzewania podłogowego - metody

Wykrywanie wycieku z ogrzewania podłogowego może odbyć się przy pomocy kilku metod. Dobór metody zależy od indywidualnej sytuacji. Zaleca się badanie termowizyjne, gaz znacznikowy lub metody elektroakustyczne do wykrywania przecieków z ogrzewania podłogowego.

Wyciek z ogrzewania podłogowego - Wyciek z podłogówki - Przeciek24.com - Świat Instalacji
Wyciek z ogrzewania podłogowego - Wyciek z podłogówki - Przeciek24.com - Świat Instalacji

Wyciek z ogrzewania podłogowego - kamera termowizyjna

Dzięki profesjonalnej kamerze termowizyjnej można rozpoznać, w którym miejscu doszło do wycieku z ogrzewania podłogowego. Badanie wykonuje się przy włączonym ogrzewaniu, a wyniki otrzymuje się w krótkim czasie. Naszą firmę tworzą specjaliści od wykrywania wycieków z tzw. „podłogówki”. Zapraszamy do kontaktu – doradzimy najlepsze metody i skutecznie zlokalizujemy nieszczelność.

Wykrywania wycieku z ogrzewania podłogowego - gaz znacznikowy

Żeby wykryć wyciek z ogrzewania podłogowego można wykorzystać także gaz znacznikowy. W tej metodzie wprowadza się do instalacji odpowiednią mieszankę gazu, która przedostaje się na powierzchnię w przypadku nieszczelności i jest lokalizowana przez specjalny detektor.

awaria rury w podłodze

Próba szczelności instalacji to pierwsza i podstawowa czynność jaką wykonujemy w celu wytypowania instalacji, która się rozszczelniła. Polega ona na zamontowaniu manometru wzorcowego na instalacji i sprawdzaniu jej wytrzymałości.

Urządzenie pomiarowe popularnie nazywane termowizją to jedna z najstarszych metod wykorzystywanych w czasie lokalizacji wycieków gorącej wody oraz mostków termicznych. Kamera termowizyjna natychmiast pokazuje wady budowlane oraz miejsca utraty ciepła, czyniąc to z niezrównaną dokładnością.

Geofon służy do wykrywania wycieków powstałych w rurociągach wody pitnej. Znajduje on także zastosowanie w innych typach rurociągów, np. tradycyjnych sieciach ciepłowniczych, pod warunkiem, że dane medium wydostaje się z rury pod wpływem ciśnienia i powstający w ten sposób szum przenoszony jest na powierzchnię gruntu. Geofon wykrywa obszar wycieku, jak również punktowo lokalizuje miejsce uszkodzonej rury.

Zestaw przeznaczony jest do lokalizacji nieszczelności w sieciach wodociągowych techniką korelacji szumów. Woda, która wypływa z rurociągu w miejscu nieszczelności, powoduje szum, który korelator wykrywa i przekazuje. Niezbędnymi danymi będą: długość przewodu rurociągu, na którym występuje przeciek, jego średnica oraz rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest instalacja.

Metoda ta należy do najnowszej generacji sprzętu przeznaczonego do lokalizacji wycieków wody, łączącego funkcję rejestratora i korelatora szumów w jednym urządzeniu.

Badanie gazem znacznikowym to inaczej tzw. metoda wodorowa – polega na wprowadzeniu do wnętrza rurociągu pod ciśnieniem gazu obojętnego (składającego się w 95% z azotu i w 5% z wodoru). Jest to mieszanina gazów całkowicie nietoksyczna, niepalna, bezwonna. Gaz znacznikowy wydostaje się przez szczeliny w uszkodzonym rurociągu. Pozwala to na lokalizację nawet niewielkich nieszczelności. Dodatkowo jest to metoda szybka, bezpieczna i niezawodna.

Kamery inspekcyjne wykorzystywane są do kontroli kanałów kominowych, wentylacyjnych, rurociągów wodnych i kanalizacyjnych. Zastosowanie transmitera w połączeniu z kamerą umożliwia dodatkowo dokładną lokalizację obiektów takich jak gniazda zwierząt, miejsca przecieków. Urządzenia tego typu są niezastąpionym narzędziem pracy zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych obiektach przemysłowych. Pozwalają na szybkie, a tym samym tanie usuwanie awarii.

Metoda dająca świetne rezultaty w przypadku lokalizowania przecieków brodzików, uszczelnień materiałów budowlanych czy wydostających się zapachów z instalacji kanalizacji w budynku. Metoda polega na dodaniu do medium w rurociągu barwnika obojętnego i obserwacji wizualnej przebiegu rurociągu. 

Badanie polega na wprowadzeniu w przewody instalacji wodociągowej wodoszczelnego mikrofonu, który zbiera dźwięki i przetwarza je do urządzenia centralnego. Plusem tej metody jest możliwość wykonania badania bez opróżniania wody z sieci instalacji. Mikrofon o odpowiednich właściwościach pozwala na wykrycie nawet najmniejszych nieszczelności sieci hydraulicznej.

Metoda dająca świetne rezultaty w przypadku lokalizowania przecieków dachów płaskich oraz podczas badania wydostających się zapachów z kanalizacji w budynkach.
W przypadku dachów płaskich, po odpowiednim przygotowaniu dachu, umożliwia ona penetrację dymu pod hydroizolacją. To z kolei pozwala na zlokalizowanie nawet
drobnych nieszczelności w poszyciu dachu.

Metoda polegająca na zbieraniu szumów na poziomie ultradźwięków z instalacji oraz zebranie ich w urządzeniu rejestrującym. Metoda ta jest bezinwazyjna i pozwala na detekcję nieszczelności w sposób bardzo dokładny. 

Ma szerokie zastosowanie w instalacjach wodnych, ale też kanalizacyjnych i gazowych.

Koszt usługi wykrywania wycieku w ogrzewaniu podłogowym zawsze kalkulujemy w oparciu o wcześniejsze oględziny. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Nie istnieją dwa takie same zlecenia, dlatego każdorazowo wyceniamy nasze usługi w oparciu o takie czynniki, jak: ilość czasu, rodzaj i ilość wykorzystywanego sprzętu oraz zasobów ludzkich. Aby poznać naszą pełną ofertę, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem w Łodzi – odpowiemy na wszelkie pytania i uzgodnimy termin oględzin miejsca wystąpienia przecieku.

Ekspert Świata Instalacji używający zaawansowanego sprzętu do wykrywania ukrytego wycieku wody.

Wykrywanie nieszczelności w ogrzewaniu podłogowym

Firma Świat instalacji szybko i kompleksowo zajmie się zlokalizowaniem miejsca nieszczelności w ogrzewaniu podłogowym w całym kraju. Zapraszamy do kontaktu. Działamy sprawnie i szybko.