Badania termowizyjne

Badania termowizyjne pod kątem lokalizacji wycieku z instalacji w posadzkach i ścianach w całej Polsce.

Badanie termowizyjne

Badanie termowizyjne - znajdź nieszczelność

Każdy obiekt znajdujący się w otaczającym nas świecie emituje fale elektromagnetyczne. Badania termowizyjne działają poprzez wykorzystanie promieniowania cieplnego.  Zdalnie dokonuje pomiaru temperatury przedmiotów, urządzeń i przegród budowlanych na określonej powierzchni. Kamera termowizyjna przekształca promieniowanie podczerwone, którego oko ludzkie nie jest w stanie dostrzec w obraz zwany termogramem. Trzeba zaznaczyć, że termowizja jest nieinwazyjnym badaniem, bezpiecznym dla mieszkańców budynku i dla badanych obiektów.

usługi kamerą termowizyjną

Badanie termowizyjne jako metoda na wykrywanie nieszczelności

Wykonujemy pomiary termowizyjne na terenie województwa łódzkiego oraz całego kraju (jeśli chodzi o większe budynki). Dzięki najnowszym technologiom jesteśmy w stanie precyzyjnie określić usterki instalacji czy wycieki wody, bądź innego czynnika. Sprawdzenie poprawności działania instalacji grzewczej nie stanowi żadnego problemu. Diagnozujemy poprawność działania instalacji ogrzewania podłogowego, dzięki czemu możemy zoptymalizować zużycie energii, a tym samym ograniczyć koszty eksploatacyjne.

Termowizja to także prosty sposób na sprawdzenie działania urządzeń czy poprawności wykonania ocieplenia budynków. Łatwo można wykryć mostki termiczne przegród budowlanych. Termowizja umożliwia także wykonanie testu szczelności powietrznej i wskazanie miejsc, które wymagają uszczelnienia.

Badanie termowizyjne - przebieg

Sam przebieg badania termowizyjnego, a także jego wydajność będą zależeć od rodzaju awarii, jak i samej instalacji. Skuteczność lokalizacji wycieków będzie zależeć mi.in. od:

 • głębokości, na jakiej pojawił się przeciek,
 • różnicy temperatur pomiędzy czynnikiem a otoczeniem,
 • rodzaju przegrody z wyciekiem,
 • oraz tego, jak intensywny jest wyciek danego czynnika.

Najbardziej dokładna lokalizacja wycieku jest wtedy, gdy mamy do czynienia z bardzo intensywnym wyciekiem, a temperatura samego czynnika wyraźnie różni się od temperatury danego otoczenia. Dlatego zwykle najbardziej precyzyjnie można zlokalizować przeciek na przewodach grzewczych lub chłodniczych. 

Badania termowizyjne

Badania termowizyjne - kiedy mają zastosowanie?

Badanie termowizyjne może pomóc w wielu przypadkach. Kiedy?

 • W przypadku gdy nie posiadamy dokumentacji o tym, jak przebiega instalacja. Badania termowizyjne instalacji wodnych oraz instalacji centralnego ogrzewania pozwalają dokładnie zlokalizować przebieg przewodów w przegrodach budowlanych.
 • Podczas zakupu domu lub mieszkania – przed kupnem nieruchomości od spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty lub na wtórnym rynku zrobienie badania termowizyjnego umożliwi zlokalizowanie ewentualnych wad budowlanych, które w przyszłości mogą być powodem wysokiego zużywania ciepła.
 • Kiedy potrzeba wykonać dokumentacje dla ubezpieczyciela np. po szkodzie w wyniku zalania. Wyciek z instalacji w mieszkaniu powoduje różne szkody materialne, które prowadzą do obowiązku zrobienia remontu. Efekt badania termowizyjnego może być pomocny podczas kompletowania dokumentacji powstałych szkód po przeciekach, np. żeby otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Badania termowizyjne budynków

Termowizja ma szerokie zastosowanie w wielu instalacjach. Służy do:

 • detekcji wycieków,
 • lokalizacja przerw izolacji,
 • lokalizacja zakrytych części instalacji, np. gdy instalacja prowadzona jest w ścianie lub podłodze,
 • pomocy w wykryciu i zlokalizowaniu awarii w ogrzewaniu podłogowym,
 • sprawdzania rozkładu temperatury w przypadku ogrzewania,
 • oceny stanu instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej,
 • wspomagania techników podczas wykonywania przeglądów technicznych,
 • oceny systemów kominowych,
 • analizy pracy kolektorów słonecznych,
 • przyjrzenia się stratom ciepła w pomieszczeni/budynku.
Badanie termowizyjne

Badania termowizyjne Łódź

Nasza firma „Świat instalacji” działa na terenie całego kraju w przypadku prac na dużych obiektach typu biurowce, zakłady przemysłowe, duże budynki mieszkalne oraz o mieszanym przeznaczeniu. 

W Łodzi oferujemy komplet naszych usług dla Klientów, także indywidualnych.  Naszym łódzkim klientom gwarantujemy szybki czas wykonania usług oraz pełną kompleksowość. Wykonujemy badania termowizyjne na terenie miasta Łódź oraz w okolicznych miejscowościach. Zapraszamy do kontaktu.

Ile kosztuje badanie termowizyjne?

Badanie termowizyjne nie jest badaniem drogim. Często też idzie w parze z innymi usługami świadczonymi przez naszą firmę. Koszt ostateczny jest więc dostosowywany do rodzajów usług, z jakich klient korzysta w ramach wykrywania wycieków.

Badania termowizyjne - Świat Instalacji, Przeciek24

Badania termowizyjne - cena

Cena wykonania usługi badania termowizyjnego jest każdorazowo kalkulowana indywidualnie przez naszych ekspertów. Często jest to tylko jedna część pełnej oferty cenowej dla Klienta. Wykorzystujemy to badanie bardzo często ze względu na jego dokładność pomiarową i to, że jest ono wykonywane w sposób całkowicie bezinwazyjny, bez niepotrzebnych prac, zniszczeń i odkrywek. Aby zapoznać się z ofertą naszej firmy „Świat instalacji” zapraszamy do kontaktu z nami.

Badanie termowizyjne - Świat Instalacji

Badanie termowizyjne to jedna z usług, w jakich się specjalizujemy. Działamy na terenie całej Polski. Zapraszamy serdecznie do skontaktowania się z nami.