Badania termowizyjne

Badania termowizyjne pod katem lokalizacji wycieku z instalacji w posadzkach i ścianach
w całej Polsce

Badanie termowizyjne

Badanie termowizyjne - znajdź nieszczelność

Badania termowizyjne wykorzystują zjawisko promieniowania cieplnego. Wszystkie obiekty naszego otoczeniu emitują fale elektromagnetyczne. Badanie termowizyjne polega na zdalnym pomiarze temperatury na powierzchni badanych powierzchni czyli urządzeń, przedmiotów, przegród budowlanych. Kamera termowizyjna, najprościej mówiąc, mierzy niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone i przekształca je w obraz widzialny, czyli termogram. Termowizja to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla ludzi i badanych przedmiotów.

usługi kamerą termowizyjną

Usługi kamerą termowizyjną - metoda na wycieki

Wykonujemy pomiary termowizyjne na terenie województwa łódzkiego oraz całego kraju (jeśli chodzi o większe budynki). Dzięki najnowszym technologiom, jesteśmy w stanie precyzyjnie określić usterki instalacji czy wycieki wody, bądź innego czynnika. Sprawdzenie poprawności działania instalacji grzewczej nie stanowi żadnego problemu. Diagnozujemy poprawność działania instalacji ogrzewania podłogowego, dzięki czemu możemy zoptymalizować zużycie energii, a tym samym ograniczyć koszty eksploatacyjne.

Termowizja to także prosty sposób na sprawdzenie działania urządzeń czy poprawności wykonania ocieplenia budynków. Łatwo można wykryć mostki termiczne przegród budowlanych. Termowizja umożliwia także wykonanie testu szczelności powietrznej i wskazanie miejsc, które wymagają uszczelnienia.

Badanie kamerą termowizyjną

Przebieg badania Termowizyjnego i jego skuteczność są zależne od rodzaju samej instalacji i rodzaju awarii. Skuteczność lokalizacji wycieków zależy mi.in. od:

 • temperatury czynnika,
 • intensywności wycieku,
 • głębokości, na której znajduje się wyciek,
 • rodzaju przegrody z wyciekiem.

Najdokładniejsze, najbardziej precyzyjne wskazania miejsca wycieku są wtedy, gdy wyciek jest dość intensywny, a czynnik ma wyraźnie inną temperaturę od temperatury otoczenia, jak przykładowo: przewody grzewcze, czy chłodnicze. Zlokalizowanie wycieku kamerą termowizyjną oznacza mniejsze koszty naprawy usterki.

Badania termowizyjne

Badanie kamerą termowizyjną - kiedy ma zastosowanie?

Badanie kamerą termowizyjną może pomóc w wielu przypadkach. Kiedy?

 • W przypadku braku dokumentacji przebiegu instalacji, Badania termowizyjne instalacji c.o. i wodnych umożliwiają określenie przebiegu przewodów w przegrodach budowlanych.
 • Podczas zakupu mieszkania czy domu. Przed nabyciem nieruchomości od spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty, czy na rynku wtórnym wykonanie badania termowizyjnego pozwala określić wady budowlane i instalacyjne będące przyczyną wysokiego zużycia ciepła.
 • Kiedy potrzeba wykonać dokumentacje dla ubezpieczyciela np. po szkodzie w wyniku zalania. Wyciek z instalacji w mieszkaniu oznacza szkody materialne i konieczność remontu. Badanie termowizyjne jest pomocne w przygotowaniu dokumentacji skutków wycieków np. w celu uzyskania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

Usługi termowizji - wykorzystanie

Termowizja ma szerokie zastosowanie w wielu instalacjach. Służy do:

 • detekcji wycieków,
 • lokalizacja przerw izolacji,
 • lokalizacja zakrytych części instalacji, np. gdy instalacja prowadzona jest w ścianie lub podłodze,
 • pomocy w wykryciu i zlokalizowaniu awarii ogrzewania podłogowego,
 • sprawdzania rozkładu temperatury w przypadku ogrzewania,
 • oceny stanu instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej,
 • wspomagania techników podczas wykonywania przeglądów technicznych,
 • oceny systemów kominowych,
 • analizy pracy kolektorów słonecznych,
 • przyjrzenia się stratom ciepła w pomieszczeni/budynku.
Badanie termowizyjne

Badania kamerą termowizyjną - zalety

Do zalet wykonywania badań kamera termowizyjną należy zaliczyć:

 • uzyskanie natychmiastowego wyniku,
 • są badaniami nieniszczącymi, bezinwazyjnymi,
 • pozwalają na znacznie wcześniejsze diagnozowanie zagrożeń typu wilgoć, zagrzybienie, zanim będą one zauważalne w świetle widzialnym,
 • umożliwiają udokumentowanie stanu technicznego budowli ze szczegółami dotychczas nieosiągalnymi.

Badania termowizyjne Łódź

Nasza firma „Świat instalacji” działa na terenie całego kraju w przypadku prac na dużych obiektach typu biurowce, zakłady przemysłowe, duże budynki mieszkalne oraz o mieszanym przeznaczeniu. 

W Łodzi oferujemy komplet naszych usług dla naszych Klientów, także indywidualnych.  Naszym łódzkim klientom gwarantujemy szybki czas wykonania usług oraz pełną kompleksowość. Wykonujemy badania kamerą termowizyjną na terenie miasta Łódź oraz w okolicznych miejscowościach. Zapraszamy do kontaktu.

Badania kamerą termowizyjną - cena

Cena wykonania usługi badania kamerą termowizyjną jest każdorazowo kalkulowana indywidualnie przez naszych ekspertów. Często jest to tylko jedna część pełnej oferty cenowej dla Klienta. Wykorzystujemy to badanie bardzo często ze względu na jego dokładność pomiarową i to, że jest ono wykonywane w sposób całkowicie bezinwazyjny, bez niepotrzebnych prac, zniszczeń i odkrywek. Aby zapoznać się z ofertą naszej firmy „Świat instalacji” zapraszamy do kontaktu z nami.

Badania kamerą termowizyjną

Badanie kamerą termowizyjną to specjalistyczna usługa, jaką oferuje nasza firma „Świat instalacji”. Pracujemy na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu.