Metoda helowa

Hel- metoda na skuteczne odnajdywanie wycieków w instalacjach wodociągowych. Świat Instalacji -działamy w całej Polsce.

Zajmujemy się diagnostyką instalacji wodociągowych. Stosujemy innowacyjne metody detekcji

Jesteśmy jedną z nielicznych firm stosujących metodę helową do wykrywania nieszczelności.

Wykrywanie nieszczelności w sieciach sanitarnych Przeciek24

Właściwości helu w detekcji

Z uwagi na swoje właściwości tj. bezwonność, niepalność oraz nietoksyczność, hel jest idealnym pierwiastkiem do zastosowania  podczas  detekcji wycieków w rurociągach wodociągowych. Ważnym atutem  helu jest to, że nie tworzy mieszanin wybuchowych z innymi gazami i  jest nieszkodliwy dla środowiska. Należy również pamiętać, że  cząsteczka helu jest najmniejsza zaraz po wodorze, co sprawia, że może przenikać przez mikroszczeliny. Badania helem są bardzo dokładne i pozwalają na wykrycie najdrobniejszych  nieszczelności, bez względu na zastosowany materiał podczas budowy sieci wodociągowej.

Zasada działania metody helowej

Detekcja wycieku na bazie helu odbywa się w kilku etapach. Pierwszym jest wtłaczanie gazu do eksploatowanego wodociągu. Bezwzględnie jest wtłaczanie zgodne z przepływem wody, od początku odcinka który będzie poddany lokalizacji wycieku, np. poprzez hydrant bądź zawór czerpany. Długość badanego rurociągu  nie ma większego znaczenia, może on sięgać nawet  kilku kilometrów. Wtłaczany gaz rozpraszany jest w wodzie i nie zagraża on w żadnym stopniu środowisku . Wtłaczanie helu odbywa się do momentu aż uzyskamy odpowiednie stężenia na samy końcu badanej nitki.

Kolejny etap to  wykonanie pomiarów sondą pomiarową którą operator przechodzi po trasie usytuowania rurociągu. W sytuacji kiedy urządzenie pomiarowe wykryje wzrost stężenia w danym punkcie zaczyna informować technika o wystąpieniu nieszczelności w danym punkcie.  

Diagnostyka-uszkodzeń-nitki-wodociągowej
wykrywanie -wycieków

Posiadamy duże doświadczenie i specjalistyczne urządzenia do lokalizacji wycieków – działamy na rynku od 13 lat…

Instalacje na których wykonujemy badania.

Jako nieliczni jesteśmy w stanie pomóc w znalezieniu wycieku na sieciach wodociągowych używając do tego celu sprawdzonych metod poszukiwawczych

Nieszczelne sieci gazowe wykrywamy w różnego rodzaju  zakładach i instytucji w różnych województwach Polski. W cel dokładnego namierzenia nieszczelności wykorzystujemy tylko i wyłącznie bezpieczne metody .

Działania lokalizacyjne na ciepłociągach wykonujemy w całej Polsce, niezależnie od wielkości wycieku . Wspieramy się sprawdzonymi metodami i profesjonalnym sprzętem.

Zajmujemy się wykrywaniem wycieku na sieciach kanalizacyjnych, jesteśmy w stanie zdiagnozować problemy związane z rozszczelnioną kanalizacją oraz jej bezinwazyjną naprawą Jesteśmy tam, gdzie pojawia się nieszczelność sieci kanalizacyjnej.

JAKIE METODY WYKORZYSTUJEMY W DIAGNOSTYCE WYCIEKOWEJ?

Skuteczność metody helowej

Dzięki usłudze detekcji wycieków metoda helową  jesteśmy w stanie wykryć nieszczelności praktycznie każdej instalacji.

Przyczyną najczęstszych awarii wodociągu jest jego niewłaściwe wykonanie, nadmierne ciśnienie panujące w sieci wodociągowej, uderzenia hydrauliczne oraz brak zabezpieczeń antykorozyjnych.

 

Badania wodociągów metodą helową

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w lokalizacji nieszczelności sieci zewnętrznej,  zapraszamy do kontaktu.