Przeciekający balkon

Kompleksowo zajmujemy się przeciekającymi balkonami
i tarasami w Łodzi i okolicach

Przeciekający balkon

Jeśli Twój balkon w budynku w Łodzi  lub okolicach przecieka, natychmiast trzeba temu zaradzić. Ściekająca woda może wyrządzić szkody murom budynku. Może też spowodować zagrzybienie pomieszczeń. Chcąc tego uniknąć, zaraz po zauważeniu, że balkon przecieka, należy wezwać specjalistów, którzy fachowo podejdą do tematu lokalizacji miejsca nieszczelności balkonu.

Nasza firma Świat Instalacji profesjonalnie zlokalizuje miejsce przecieku. Przeciekający balkon będzie przeszłością. Przy użyciu nowoczesnych metod badania powierzchni płaskich, np. balkonów, nasi fachowcy dokładnie zbadają powierzchnię balkonu i znajdą wrażliwe miejsce, przez które woda przecieka na dół. Zapraszamy do kontaktu.

Diagnostyka - stanu - połaci - dachowej
wykrywanie nieszczelności elewacji budynków

Przeciekający taras - Łódź i okolice

Przeciekający taras? Mieszkasz w Łodzi lub woj. łódzkim? Nasza firma kompleksowo się tym zajmie. Szybka reakcja, specjalistyczny sprzęt i wyszkoleni fachowcy to nasze mocne strony. Szybko i skutecznie zlokalizujemy miejsce przecieku na Twoim tarasie niezależnie od tego, czy to taras w budynku mieszkalnym, usługowym, czy innym. 

Przeciekający taras to niedobra oznaka, że coś jest nie w porządku z izolacją, pokryciem tarasu lub z jego budulcem. Jeśli przeciek tarasu nie zostanie zatamowany, woda, która wnika w głąb posadzki tarasu może ją uszkodzić. Skutkiem uszkodzenia i namoknięcia warstw posadzki tarasu może być grzyb i pleśń w pomieszczeniu pod tarasem, odpadający tynk i uszkodzenie konstrukcji budynku. 

Świat Instalacji tworzą profesjonaliści, którzy wykryją przeciek tarasu za pomocą specjalistycznych metod i urządzeń. Na nas możesz polegać.  Znamy się na tym, co robimy. To nasza codzienność. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykrywaniu przecieków na powierzchniach tarasów. Skontaktuj się z nami. Przyjedziemy, dokonamy oględzin i zajmiemy się przeciekającym tarasem w Łodzi i okolicach szybko i skutecznie.

 

Przeciekający taras nad garażem Łódź i okolice

Nasi specjaliści skutecznie zajmą się przeciekającym tarasem nad garażem w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Dobór odpowiednich metod pracy, osprzętu oraz wiedza charakteryzują techników ze Świata Instalacji. 

Przeciekający taras nad garażem może wyrządzić duże szkody nie tylko w pomieszczeniu garażu, ale także w całej konstrukcji budynku. Dlatego należy zacząć działać od razu po zauważeniu, że taras nad garażem przecieka. Szybka reakcja i współpraca z właściwymi specjalistami mogą pomóc oszczędzić czas, pieniądze i problemy wynikające z wyrządzonych przez przeciekającą z tarasu wodę szkód.

Lokalizacja miejsc nieszczelności dachu
diagnostyka - pokryć - dachowych

Diagnostyka pokryć balkonów i tarasów - przeglądy okresowe

Profesjonalnie zajmujemy się wykrywaniem wycieków występujących na powierzchniach płaskich takich jak balkony i tarasy. Każda nieszczelność na powierzchni balkonu, czy tarasu może mieć negatywne skutki dla środowiska i dla ludzi, dlatego ważnym elementem konserwacji jest regularne wykonywanie przeglądów tych powierzchni. Dzięki prewencyjnym działaniom ograniczamy straty ciepła, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Przeglądy  wykonujemy różnymi metodami – nasz technik dobierze odpowiednią metodę w zależności od  budynku, materiału, z którego wykonane jest pokrycie balkonu, czy tarasu oraz technologii budowlanej. Najczęściej takie przeglądy wykonuje się wraz z corocznym przeglądem stanu dachu.

Specjalistyczne usługi diagnostyki powierzchni balkonu lub tarasu w Łodzi

Lokalizacja nieszczelności balkonu i tarasu - jaki koszt?

Wycena usługi zlokalizowania miejsca przecieku balkony lub tarasu oraz zabezpieczenia go, czyli wykonania odpowiedniego uszczelnienia jak najmniej inwazyjną metodą jest każdorazowo kalkulowana zależnie od zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego i detekcyjnego. Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Techniki pomiarowe stosowane w przypadku przeciekających balkonów i tarasów

Oferujemy nowoczesne systemy lokalizacji nieszczelności pokryć dachowych poparte zaawansowanymi technikami pomiarowymi.

metoda - potencjału - pola na sucho

Metoda potencjału pola
(metoda Leopoma)

Metoda potencjału pola jest to elektryczny system pomiaru nieszczelności pokryć dachowych. Metoda ta służy do diagnostyki dachów płaskich, z wyjątkiem dachów na membranie EPDM. Jest ona w szczególności stosowana w przypadku dachów zielonych, odwróconych, balastowych, gdyż pozwala na odnalezienie dokładnego miejsca nieszczelności, bez usuwania warstw znajdujących się na hydroizolacji budynku.

Metoda elektryczna na sucho
przy użyciu przenośnego generatora prądu

Metoda elektryczna przy użyciu przenośnego generatora prądu należy do najbardziej zawansowanej techniki pomiaru nieszczelności pokrycia dachu. Ta technika pomiarowa jest szeroko stosowana przez wiele lat w przemyśle petrochemiczny, lotniczym, budowlanym, instalacyjnym oraz tworzyw sztucznych.

metoda - potencjału - pola

Metoda konduktometryczna

Jest to jedna z najłatwiejszych metod pomiaru wilgotności materiałów. W procedurze tej wykorzystuje się zmiany konduktancji materiałów razem ze zmianą ich wilgotności. Metoda ta umożliwia pomiar wilgotności w dowolnym punkcie. Jedynym jej minusem jest to, że wymaga uszkodzenia warstwy materiału poprzez przebicie przez sondy pomiarowe w postaci szpilki pokrycia dachowego w określonym punkcie i z tego względu jest rzadko wykorzystywana.

LOKALIZACJA-WYCIEKU-DACHU

Metoda
dymowa

Może być ona również wykorzystywana jako samodzielna do wykrywania nieszczelności pokryć dachowych, zarówno nowych jak i starych dachów płaskich. Pod powierzchnię pokrycia dachowego wtłacza się gaz składający się z 95 % z azotu i 5 % wodoru, tzw. gaz znacznikowy. Jest to gaz o małej gęstości, który w miejscach potencjalnej nieszczelności pokrycia dachowego przechodzi w górę wskazując optycznie te miejsca. Co więcej miejsca przecieku możemy określić szczegółowo detektorem gazu. Używany dym nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi, ponieważ składa się on z mgiełki wodnej, jest całkowicie nietoksyczny i bezwonny. Przewagą tej metody jest prostota i szybkość wykrycia miejsc nieszczelności wszystkich rodzajów pokryć dachowych na dachach płaskich. Natomiast wadą tej metody jest brak możliwości określenia wielkości i zakresu zawilgocenia izolacji dachowych.

metoda - próżniowa

Metoda
próżniowa

Badanie szczelności za pomocą ramek próżniowych jest wyjątkowo przydatne, kiedy chcemy zbadać dane połączenie hydroizolacji w szybki i skuteczny sposób. Szereg rodzajów przyssawek pozwala na badanie różnych rodzajów spoin, jednak ich wielkość ogranicza powierzchnie kontrolowane. Metoda próżniowa zalecana jest do sprawdzenia trudnych złącz membrany – połączenia typu „T” i „krzyżowych”.

Metoda pomiaru
wilgotności wgłębnej.

Tramex Dec Scanner to mobilny nieniszczący skaner impedancji. Jest przeznaczony do natychmiastowego badania warunków wilgotności w systemach dachowych i hydroizolacyjnych. Idealny do wykrywania wycieków wody w wielu materiałach budowlanych.

Zestaw do kontroli dachu Tramex pozwala na punktowe, nieniszczące sprawdzanie warunków wilgoci w pokryciach dachowych i systemach hydroizolacyjnych do głębokości około 4 cali, a także nieniszczący pomiar warunków wilgoci na pokładach betonowych, pokładach drewnianych i wilgotność względna otoczenia i warunki punktu rosy.

zadymianie - uslugi

Przeciekający balkon i taras?

Nie będzie już problemem ze Światem Instalacji.
Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zlokalizują nieszczelność i ją naprawią, zapraszamy do kontaktu.