Lokalizacja uszkodzonych kabli

Lokalizacja uszkodzonych kabli w firmach, zakładach oraz domach i mieszkaniach.

Lokalizacja kabli elektrycznych

Wykorzystujemy do tego celu zestaw, który umożliwia precyzyjny pomiar głębokości zalegania badanej linii (i sondy). Pomiar głębokości jest możliwy w sposób ciągły (ciągły wskazania na wyświetlaczu) lub wskazanie na żądanie (tj. po naciśnięciu odpowiedniego
przycisku). Także na bieżąco wyświetlana jest wartość prądu sygnałowego CM.
Stosując odpowiednie procedury pomiaru i weryfikacji, można bardzo dokładnie oszacować błąd pomiaru głębokości. Potrójna informacja lokalizatora o poziomie odbieranego sygnału (wizualna, cyfrowa oraz akustyczna).

Lokalizacja-wycieków-tarasów

Wykrywanie kabli - przewodów elektrycznych

Dzięki specjalnemu układowi systemu anten odbiorczych zestaw bardzo precyzyjnie określa pozycję i kierunek lokalizowanej instalacji (wbudowany kompas).
W obszarach w trudnych do lokalizacji (np. o bardzo dużym zgęszczeniu infrastruktury podziemnej, w sąsiedztwie silnych pól elektromagnetycznych np. od trakcji kolejowej, linii przesyłowych itp.)
jest w stanie określić i zidentyfikować trasę własnej instalacji przy wykorzystaniu funkcji SD – Signal Direction. Lokalizator posiada także funkcję CM – Current Measurement, służącą do pomiaru prądu sygnałowego z generatora płynącego w lokalizowanej linii. W łatwy sposób można także określić błąd pomiaru pozycji lokalizowanej instalacji.

Nasze pozostałe usługi

Szybki pomiar wilgotności materiałów bez uszkodzeń. Szybkie zlokalizowanie wilgotności za pomocą trybu wskaźnika. Na podstawie neutralnej skali można ustalić wzrastającą lub malejącą wilgotność. Mierniki wilgotności stosujemy także do stwierdzenia, czy np. warstwa jastrychu czy posadzki gotowa jest do dalszych prac wykończeniowych np. układania podłogi drewnianej.

Wykonując czyszczenia rur na zewnątrz budynku nie ograniczamy się tylko do pojedynczych metod . Wykorzystujemy różne metody czyszczenia odpływów. Zaliczamy do nich udrażnianie mechaniczne sprężynami elektrycznymi oraz wysokociśnieniowe płukanie instalacji.

Bezwykopowa renowacja rurociągów jest możliwa dzięki metodzie zwanej natryskiem polimerycznym. Jest to innowacyjna technika, która staję się coraz to popularniejsza. Stosowana głównie w przypadkach, gdy przy eksploatacji odnawianego rurociągu występują problemy z nieszczelnością i wydostawaniem się wody do otoczenia.

Chemiczne uszczelnianie rur wykonujemy przy użyciu specjalnego środka, który krystalizuje po połączeniu z powietrzem. Tą metodą uszczelniamy głównie rury centralnego ogrzewania. Metoda jest skuteczna i bezpieczna. Nie wymaga także dodatkowych prac budowlanych. 

Rozwiązujemy problemy ze szkodami wodnymi – osuszamy budynki i mieszkania h, a także osuszamy nowo – budowane budynki  zwilgoci technologicznej.

Prowadzimy usługi związane z dezynfekcją pomieszczeń np. po zalaniu, czy po pożarze. Stosujemy ozonowanie pomieszczeń specjalnym sprzętem. Odgrzybiamy pomieszczenia i całe budynki.

Specjalizujemy się w monitoringu – inspekcji TV instalacji kanalizacyjnych przy użyciu profesjonalnych cyfrowych kamer wideo zarówno samojezdnych jak i wpychanych o różnych rodzajach głowic, także obrotowych 

Częstym problem w budynkach jednorodzinnych są niewielkie i trudne do wykrycia nieszczelności instalacji kanalizacyjnych. Następstwem takiej awarii najczęściej jest wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń. Dzięki zadymiarce kanałowej szybko i skutecznie można wykryć takie miejsca.

Lokalizacja uszkodzonych kabli

Lokalizujemy przewody elektryczne z dużą precyzją i dokładnością. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – odpowiemy na wszelkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy najlepsze rozwiązanie.