Monitoring kanalizacji

Monitoring instalacji kanalizacyjnych w budynkach

Wykonujemy kamerowanie przyłączy kanalizacyjnych  wraz z pomiarami spadków z pełną dokumentacją techniczną.

Kamerowanie instalacji kanalizacyjnej w domach

Jako firma Świat Instalacji zajmujemy profesjonalnym kamerowaniem kanalizacji w domach jedno rodzinnych i wielorodzinnych niezależnie od rodzaju i średnicy ułożonych przewodów kanalizacyjnych. Każdy przybór sanitarny jest eksploatowany w różnych warunkach, zanieczyszczenia dostające się do środka niejednokrotnie doprowadzają do uszkodzeń materiału i co za tym idzie awarii instalacji. W czasie wykonywania kamerowania instalacji niejednokrotnie zapobiegniemy rozszczelnieniu instalacji i zbędnych kosztów naprawy.

Inspekcja kanalizacji/Monitoring kanalizacji

Zapis z monitoringu dostępny jest natychmiast po zakończeniu prac w postaci pliku zapisanego na karcie SD bądź pendrivie.
Zapisany materiał video z inspekcji umożliwia ocenę stanu technicznego instalacji, a w przypadku nagłych awarii zdiagnozowanie miejsca uszkodzenia sieci. Przekłada się to na szybkość przy usuwaniu uszkodzonego odcinka kanalizacji. Kamera wyposażona jest w licznik odległości i czujnik zagłębienia. Obsługiwane średnice rur od 50 mm do 500 mm.

przeciek24.com - inspekcja kanalizacji
nieszczelna kanalizacja w domu

Kamerowanie sieci kanalizacyjnych

Nowo wybudowana sieć kanalizacyjna bezobligatoryjnie podlega dokładnemu monitoringowi w celu sprawdzenia poprawności wykonania i zgodności materiałowej.  Przeprowadzając inspekcję kamerą TV jesteśmy w stanie wykryć wszelkie niedociągnięcia jak i uszkodzenia powstałe w trakcie budowy. Inspekcja pozwala na pełną ocenę wykonanej usługi.

 

 

Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody wykrywania przecieków kanalizacji

Kamera wpychana.

Stosowana do inspekcji przewodów rurowych w zakresie średnic od 75mm- do 160mm.

Świat Instalacji

Kamera samojezdna.

Zakres pracy średnic od 150 mm do 500mm. Głównie stosowane do przyłączy kanalizacyjnych, tras kanalizacji. Służą do pełnego monitoringu sieci.

Microkamera.

Zakres stosowania średnicy od 30mm – 75mm. Główne zadania to monitoring podejść umywalki, zlewu, wanny.

Nanokamera.

Urządzenia stosowane w zakresie od 6mm do 20mm. Głównie w miejscach niedostępnych dla innych urządzeń inspekcyjnych.

Lokalizacja wycieków kanalizacji - cena

Wycena usługi zlokalizowania miejsca przecieku w kanalizacji oraz zabezpieczenia go, czyli wykonania odpowiedniego uszczelnienia jak najmniej inwazyjną metodą jest każdorazowo kalkulowana zależnie od zakresu wykonywanych prac oraz rodzaju zastosowanego sprzętu pomiarowego i detekcyjnego. Zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy i doradzimy. 

Inspekcja kanalizacji/Monitoring kanalizacji

Zapis z monitoringu dostępny jest natychmiast po zakończeniu prac w postaci pliku zapisanego na karcie SD bądź pendrivie.
Zapisany materiał video z inspekcji umożliwia ocenę stanu technicznego instalacji, a w przypadku nagłych awarii zdiagnozowanie miejsca uszkodzenia sieci. Przekłada się to na szybkość przy usuwaniu uszkodzonego odcinka kanalizacji. Kamera wyposażona jest w licznik odległości i czujnik zagłębienia. Obsługiwane średnice rur od 50 mm do 500 mm.

Lokalizacja przebiegu rur kanalizacyjnych

Nasze kamery inspekcyjne posiadają wbudowane nadajniki sygnału dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać dokładną lokalizację położenia instalacji wraz miejscem uszkodzenia rury. Lokalizacja kamery jest niezwykle przydatna w przypadkach stwierdzenia awarii, która znajduje się kilka bądź kilkanaście metrów od miejsca z którego rozpoczynamy badanie. Dokładne namierzenie kamery owocuje zmniejszeniem do minimum miejsca wykopu oszczędzając czas i pieniądze.

Oferujemy specjalistyczne usługi inspekcji kanalizacji

INSPEKCJE EKSPLOATACYJNE

pozwalają na obiektywną ocenę techniczną istniejących rurociągów. Służą do lokalizacji przyłączy, oceny stanu technicznego połączeń, oceny stanu wewnętrznych powierzchni rurociągów, wrastających korzeni, infiltracji, eksfiltracji.

RAPORTY Z INSPEKCJI

Raporty tworzymy zarówno przy inspekcji dużych kanałów przełazowych, jak i wewnętrznych instalacji domowych.

 • dane o badanym odcinku kanalizacji
 • folder wykrytych uszkodzeń i innych obserwacji zdjęć z zaobserwowanych nieprawidłowości
 • wykresu spadków odcinka
 • szkicu przebiegu trasy kanalizacji
 • film na nośniku SD.

UZUPEŁNIENIE OFERTY MONITORINGU POPRZEZ CZYSZCZENIE KANALIZACJI

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji – sprężyna elektryczna

W zależności od średnicy rury kanalizacyjnej stosowane są przez nas spirale różnego rozmiaru 16mm,22mm i 32mm. Każdy rodzaj sprężyn posiada wymienna końcówki robocze, które w zależności rodzaju zatoru oraz średnicy rury jest stosowane. Specjalistyczne końcówki o średnicy od 16mm do nawet 100mm pozwalają na szybkie przepchnięcie kanalizacji. Plusem metody jest łatwy transport urządzenia napędowego spirali do pomieszczeń gdzie nastąpił zator

Dzięki elektrochemicznej sprężynie wykonujemy:

 • czyszczenie i udrażnianie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych
 • przepychanie pionów i poziomów kanalizacyjnych
 • przetykanie rur i kanalizacji w średnicach od 32mm do 250 mm
 • udrażnianie odpływów: zlewów, toalet, brodzików, pryszniców, pralek i zmywarek
 • usuwanie zatorów na trasach
 • zalegających tłuszczy w rurach
 • wycinanie korzeni wrastających do kanalizacji
 • czyszczenie młynków – wc
 • czyszczenie wc
 • czyszczenie i udrażnianie rur spustowych z rynien

Metoda wysokociśnieniowa idealnie nadaje się do udrażniania oraz czyszczenia kanalizacji z osadów takich jak: tłuszcz, piasek czy żwir. Stosuje się ją głównie na zewnątrz budynków – gdzie udrażnianie odbywa się od studzienki kanalizacyjne bądź szamba, oczyszczalni ekologicznych lub innej rewizji.

Na czym polega metoda ciśnieniowa czyszczenia.

Metoda ta polega na czyszczeniu instalacji przy użyciu wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki silnym strumieniom wody zanieczyszczenia są rozbijane i wypłukiwane do kanału. W zależności od rodzaju osadów, rodzaju kanalizacji lub miejsca zatoru wykorzystuje się różne dysze czyszczące dostosowane odpowiednio do zdiagnozowanego zanieczyszczenia.

Dzięki użyciu metody hydrodynamicznej- ciśnieniowej możemy przeprowadzić:

 • czyszczenie i udrażnianie instalacje zewnętrznych sanitarnych,
 • sieci ogólnospławnych,
 • instalacji przemysłowych i technologicznych,
 • przetykanie kolektorów burzowych,
 • usuniecie zalegających osadów z tłuszczu,
 • udrożnić kanalizację i rury w zakresach średnic od fi 50mm do 300mm

Zasięg działania

Firma działa na terenie województwa łódzkiego oferując usługi związane z obsługą instalacji kanalizacyjnej w tym prywatne Pogotowie Kanalizacyjne.
Czas dojazdu do poszczególnych miejscowości w obrębie miasta Łodzi jest wyliczany indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej.

Lista głównych miejscowości naszego obszaru działania:

Łódź, Pabianice, Zgierz, Andrespol, Tuszyn, Bukowiec, Brzeziny, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Łagiewniki, Andrzejów, Tomaszów Mazowiecki, Wola Rakowa, Czarnocin, Justynów, Koluszki, Bedoń, Wiączyń, Zgierz, Kalisz, Częstochowa, Brzeziny, Kielce, Warszawa

Lokalizacja przecieków na sieciach i przyłączach kanalizacyjnych

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnych fachowców, którzy zlokalizują nieszczelność i ją naprawią, zapraszamy do kontaktu.