Lokalizacja Wycieków Wodnych z Instalacji

Bardzo często klienci zauważają, że rachunki za wodę ulegają znacznemu zwiększeniu. Po głębszej analizie zużycia wody, w budynku nie zauważane jest wśród swoich domowników zwiększonego zużywania. Zastanawiacie się państwo co może być powodem. Przyczyną problemu może być wyciek rury lub przeciek z instalacji wodnej.

W takim przypadku warto wykonać próby szczelności, których zadaniem jest określenie i wyznaczenie jaka jest potrzebna lokalizacja wycieków wody. Badanie szczelności może okazać się naprawdę pomocne z korzyścią dla domu, ponieważ naprawa ciekących rur natychmiastowo wpłynie na spadek wielkości rachunku. Pozwoli to oszczędzać wodę i zapomnieć o problemach z wyciekiem. Testy takie wykonywane są poprze zastosowanie manometru wzorcowego w odpowiednie klasie.

Bardzo często jako medium wykorzystywany do badania jest gaz Znacznikowy z uwagi na jego właściwości chemiczne. Badanie Gazem Znacznikowym nazywane lokalizacją gazem śladowym polega na wprowadzeniu do wewnątrz instalacji sanitarne bądź grzewczej danej ilości medium i podniesieniu go do odpowiedniego ciśnienia. Gaz Znacznikowy penetruje poprzez materiał budowlany i wydostaje się na zewnątrz posadzki bądź ściany. Czujniki wodorowe rejestrują stężenie i określają potencjalny wyciek.

Czytaj także:

nieszczelna kanalizacja w domu
Realizacje

Nieszczelna kanalizacja w domu

Mieliśmy okazję pomóc naszej klientce z Łodzi która miała problem z wilgocią i ciągłymi wykwitami na ścianie. Wszelkie próby znalezienia przez inne osoby kończyły się

Świat Instalacji
Realizacje

Jak znaleźć wyciek bez planów przebiegu trasy?

To zagadnienie opiszemy na przykładzie naszej ostatniej lokalizacji. Zgłoszenie dotyczyło zbadania szczelności instalacji wodociągowej pomiędzy studzienką wodomierzową a punktami czerpalnymi w mieszkaniu. Wstępne podejrzenie klienta