Szukanie Wycieków w Uszkodzonych Instalacji Sanitarnych i Grzewczych

Spadek ciśnienia w instalacji centralnego ogrzewania lub zwiększone zużycie wody są zazwyczaj pierwszymi objawem i symptonem że z naszą instalacją dzieje się coś niedobrego i najprawdopodobniej mamy wycieków z instalacji wodnej gdzieś w podłodze. Szybkie zlokalizowanie wycieku pozwala na ograniczenie szkód wyrządzonych przez wodę i pozbycie się problemu.
Badanie termowizyjne w połączeniu z badaniem nasłuchowym szumów oraz metodą gazu śladowego są najskuteczniejszymi nieinwazyjnymi metodami lokalizacji przecieków.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze widoczne zawilgocenia muszą być skutkiem wycieków z instalacji dlatego też ważna jest rzetelna diagnoza.

Nasza pomoc może zaoszczędzić Ci sporo czasu i pieniędzy.

Jak zlokalizować wyciek wody w domu.

Wstępną lokalizacje miejsca nieszczelności uszkodzenia instalacji można wykonać na działającym układzie bez potrzeby rozkuwania i zniszczeń w całym budynku. Do lokalizacji w zależności od indywidualnych uwarunkowań, można zastosować cztery poniżej opisane metody.

Korzystamy z następujących metod:

Lokalizacja z wykorzystaniem termowizji

Lokalizacja z wykorzystaniem geofonu

Lokalizacja z wykorzystaniem pomiaru wilgotności

Lokalizacja z wykorzystaniem prób ciśnieniowych

Lokalizacja z wykorzystaniem barwników UV

 

Nasze badania w zakresie poszukiwania miejsc wycieków z instalacji są uznawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, a koszt usługi jest przez nich zwracany po przedstawieniu naszych dokumentów.

Czytaj także:

nieszczelna kanalizacja w domu
Realizacje

Nieszczelna kanalizacja w domu

Mieliśmy okazję pomóc naszej klientce z Łodzi która miała problem z wilgocią i ciągłymi wykwitami na ścianie. Wszelkie próby znalezienia przez inne osoby kończyły się

Świat Instalacji
Realizacje

Jak znaleźć wyciek bez planów przebiegu trasy?

To zagadnienie opiszemy na przykładzie naszej ostatniej lokalizacji. Zgłoszenie dotyczyło zbadania szczelności instalacji wodociągowej pomiędzy studzienką wodomierzową a punktami czerpalnymi w mieszkaniu. Wstępne podejrzenie klienta