Zalany sufit

Zalany sufit może mieć wiele przykrych konsekwencji. Warto działać szybko i postawić na sprawdzone metody. Wykrywamy przecieki w sufitach w całej Polsce.
Zapraszamy.

Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji

Zalany sufit

Zalany sufit może mieć kilka przyczyn. Najczęstszą jest wyciek wody z instalacji, które są prowadzone w przegrodach budynku, m.in. w posadzce piętro wyżej. Może to być wyciek z:

  • instalacji ogrzewania podłogowego
  • instalacji wodnej zimnej lub ciepłej wody,
  • instalacji grzewczej,
  • instalacji tryskaczowej.

Czas do momentu wykrycia źródła wycieku oraz zatamowania go jest niezwykle istotny. Nasza firma „Świat instalacji” składa się z ekipy specjalistów w zakresie wykrywania wycieków, także w sufitach. Oferujemy kompleksowe podejście i skuteczność. Zapraszamy do kontaktu. 

Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji
Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji

Przeciekający sufit

Przeciekający sufit? Należy działać szybko. Najlepiej zacząć od zlokalizowania miejsca wystąpienia przecieku. Czy możemy to zrobić samodzielnie? Oczywiście, tylko najpewniej trzeba będzie użyć sprzętu do kucia, aby dostać się do przewodów umieszczonych w posadzce piętro wyżej lub w obrębie sufitu w miejscu, gdzie wystąpił przeciek. To wygeneruje niemały bałagan i potrzebę przeprowadzenia dość szeroko zakrojonych prac remontowych w późniejszym czasie. Jeśli natomiast chcemy, aby prace były przeprowadzone szybko, sprawnie i, co najważniejsze, skutecznie, warto zlecić ich wykonanie doświadczonej grupie fachowców. Profesjonalni technicy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt i posiłkujący się niemałą wiedzą, doświadczeniem oraz innowacyjnymi metodami pracy to gwarancja rzetelnie wykonanych prac w zakresie wykrywania przecieków w sufitach.

Przeciek wody w suficie

Przeciek wody w suficie może być trudny do zlokalizowania. Nowoczesne metody, jakimi posługujemy się w trakcie wykonywanych zleconych nam prac pozwalają na bezinwazyjne wykrywanie miejsc nieszczelnności oraz bezinwazyjne uszczelnianie ich. Nie w każdym przypadku jest to możliwe i niekiedy mimo wszystko, potrzebne jest wykonanie prac budowlanych w postaci kucia posadzki, jednak w wielu przypadkach pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy Klienta. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, a w przypadku wystąpienia awarii – do kontaktu na telefon alarmowy. Pomożemy w skutecznym wykrywaniu przecieków wody w sufitach w Państwa lokalu.

Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji
Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji

Wyciek z sufitu

Wyciek z sufitu nie może zostać zbagatelizowany. Następstwem zaniechania wykrycia jego przyczyny i pozbycie się jej może być zawilgocenie pomieszczenia, czy wystąpienie pleśni i grzybów w obrębie tej zawilgoconej powierzchni. Wpływa to mocno niekorzystnie na drogi oddechowe przebywających w takim pomieszczeniu ludzi, a ponadto na rozwój wielu groźnych chorób. Warto zatem szybko przystąpić do wykrycia wycieku z sufitu oraz usunięcie skutków tej awarii, np. osuszając lokal lub pomieszczenie w sposób dokładny i profesjonalny. 

W przypadku zalanego sufitu, polecamy szybko skontaktować się z naszym biurem w Łodzi. Ustalimy wstępnie przyczynę, umówimy się na oględziny i niezwłocznie przystąpimy do prac mających na celu wykrycie wycieku w suficie. Koszt, jaki trzeba będzie ponieść, każdorazowo ustalamy indywidualnie w oparciu o oględziny, wykorzystany sprzęt i zasoby ludzkie. Gwarantujemy skuteczność – pracujemy do momentu wykrycia wycieku oraz uszczelnienia go. Stosujemy nowoczesne metody pracy, które nas nie zawiodły. Posiadamy wykwalifikowany personel i specjalistyczny sprzęt.

Zapraszamy do kontaktu.

Zalany sufit naprawa

Naprawa zalanego sufitu może przebiegać w różny sposób. Jeśli dość szybko wyciek został zlokalizowany, a jego przyczyna odnaleziona i usunięta, to można przystępować do usuwania skutków wystąpienia zalania. Jeśli zawilgoceniu uległa przegroda budowlana, jaką jest sufit lub ściana, to należy ją osuszyć. Na rynku istnieją profesjonalne firmy osuszające, dzięki którym proces ten przebiegnie sprawnie i najszybciej jak to możliwe. W dodatku mamy wówczas gwarancję dobrze wykonanego zlecenia. Po osuszeniu można wykonać prace remontowe w postaci ewentualnego malowania, czy nakładania tynków lub wylewek (jeśli konieczne było przeprowadzenie prac typu kucie posadzki w celu znalezienia wycieku z sufitu).

Wyciek wody pod posadzką
Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji

Zalany sufit z karton gipsu

Zalany sufit z karton gipsu będzie niestety wymagał jego częściowej rozbiórki. Płyta gipsowo-kartonowa, z której wykonana jest zabudowa sufitu podwieszanego ma tendencje do wchłaniania wody, przez co staje się giętka i łamliwa, podatna na zniszczenie. Osuszenie płyty gipsowo-kartonowej nie da pożądanego rezultatu, stąd konieczność wymiany zabudowy.

Sufit napinany zalany

Zalany sufit napinany jest łatwiejszy w doprowadzeniu go do stanu sprzed wystąpienia awarii niż taki z płyty g-k. Dlaczego? Sufity napinane wykonywane są ze specjalnej folii, która ma dużą wytrzymałość. Woda, która skapuje z przesiąkniętego sufitu gromadzi się w folii i powoduje jej napięcie tak, jakby balon napełniał się wodą. Pozostaje odpompować nadmiar wody i zlecić naprawę sufitu wykonawcy. Najczęściej przez podgrzanie folii, wraca ona do pierwotnego kształtu i stanu.

Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji
Zalany sufit - Wykrywanie przecieków w suficie - Przeciek24 - Świat Instalacji

Zalany sufit - wyciek wody z sufitu

Firma Świat Instalacji kompleksowo zajmie się wykrywaniem wycieków wody z obszaru sufitu. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.