Próba szczelności instalacji wodnej

Próba szczelności instalacji wodnej – wykonujemy próby szczelności instalacji wodnych w budynkach produkcyjnych, przemysłowych i biurowych w całej Polsce oraz w budynkach mieszkalnych w woj. łódzkim.

Próba szczelności - Badanie szczelności instalacji wodnej

Próba szczelności instalacji wodnej - czym jest i w jakim celu się ją wykonuje?

Próba szczelności to inaczej testowanie poprawności funkcjonowania instalacji wodnej. Sprawdza się każdy element instalacji i wszystkie połączenia. Wykonuje się ją zaraz po zakończeniu etapu montażu. Celem jest wykluczenie możliwych nieszczelności jeszcze przed zakryciem instalacji wodnej i zapewnienie, że nie powinno do nich dochodzić przez najbliższe lata po montażu.

Próbę szczelności instalacji wodnej wykonuje się zgodnie z wytycznymi producenta materiałów, które zostały użyte. Test jest przeprowadzany zwykle z wykorzystaniem wody, bądź niekiedy sprężonego powietrza.

Próba szczelności instalacji wodnej - Przeciek24 - Świat Instalacji

W uzasadnionych przypadkach i podczas odbioru częściowego instalacji można wykonać próbę szczelności instalacji wodnej powietrzem. Podczas wykonywania badania nie można nawet chwilowo podnieść ciśnienia powyżej wskazanego.

Zanim zaczniemy wykonywać próbę szczelności, należy odpowiednio przygotować instalację. W tym celu trzeba odłączyć armaturę, która może wpłynąć na wynik próby lub uszkodzić się (zawory bezpieczeństwa, regulacyjne, czujniki). Do instalacji przyłączamy manometr z dokładnością odczytu 0,1 bar, napełniamy ją wodą i odpowietrzamy.

Ciśnienie próbne w instalacji ma wynosić 1,5 wartości ciśnienia roboczego, ale nie mniej niż 10 bar.

Próba szczelności instalacji wodnej - protokół

Po przeprowadzeniu próby powinno się sporządzić protokół badania, w którym wskazane będzie ciśnienie próbne oraz wynik badania. Określa się tu również inwestora i wykonawcę instalacji, wynik badania, temperaturę czynnika podczas rozpoczęcia i zakończenia próby oraz temperaturę otoczenia. W trakcie trwania próby powinno się utrzymywać stałą temperaturę, gdyż jej zmiany mogą wpłynąć na zmianę ciśnienia. Jeśli wynik badania szczelności wyszedł negatywny trzeba określić w protokole termin kolejnej próby.

Badanie szczelności instalacji wodnej - Świat Instalacji

Jesteśmy profesjonalistami, którzy często wykonują próby szczelności w mieszkaniach, biurach, domach i innych budynkach. Dokładnie, rzetelnie i skutecznie. Zadbaj o szczelność instalacji na etapie montażu, by uniknąć awarii w przyszłości.

Próba szczelności instalacji wodnej - cena

Wykonanie próby szczelności instalacji wodnej jest wyceniane indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu żeby poznać więcej szczegołów.

Badanie szczelności instalacji wodnej - próba szczelności - Świat Instalacji

Próba szczelności instalacji wodnej

Zapraszamy do kontaktu jeśli szukasz profesjonalnych wykonawców prób szczelności instalacji wodnych.

Próba szczelności instalacji c.o.

W firmie Świat Instalacji wykonujemy także próby szczelności instalacji centralnego ogrzewania. Oferujemy konkurencyjne ceny i przystępne terminy. Sprawnie i efektywnie badamy szczelność instalacji.

Próba szczelności instalacji centralnego ogrzewania - Świat Instalacji - Przeciek24

Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie swojego mieszkania lub domu w instalację ogrzewania podłogowego. Wiąże się to z dużym komfortem zwłaszcza w zimę. Zajmujemy się wykonywaniem badania szczelności instalacji ogrzewania podłogowego. 

Inne próby szczelności

W naszej firmie Świat Instalacji zajmujemy się wykonywaniem prób szczelności instalacji sanitarnych, grzewczych, gazowych i wodnych. Mamy duże doświadczenie, cieszymy się pozytywnymi opiniami naszych klientów, a zlecenia realizujemy w terminie. Zapraszamy do współpracy.

Przeciek24 - Świat Instalacji - Próba szczelności instalacji wodnej